BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

10 Bin TL AFAD Deprem Yardımı Neden Yatmadı? Ne Zaman Yatacak? TÜM DETAYLAR! basvurusonucu

AFAD’da n 10 bin TL deprem yardımı bekleyen depremzedeler ödemelerin neden hala yatmadığını merak ediyorlar. Yardım parası eline geçmemiş olan depremzedeler ödemelerin ne zaman yapılacağını soruyorlar.

10 Bin TL AFAD Deprem Yardımı Neden Yatmadı? Ne Zaman Yatacak?

Son zamanlarda deprem yardım paraları neden yatmadı diye çok soruluyor. Depremzede hanelere 10bin TL yardım parası yatacağını açıklama yapan AFAD hala yardım parası almayanlarla ilgili açıklama yapmadı. Vatandaş konuyla ilgili merak içerisinde…. Yardım parası için nereye başvurmalıyım? Ödemeler ne zaman yatacak? soruları ile gündemde yardım paraları yerini aldı. İşte haberin devamı…

İçişleri Bakanlığı Bildirim Yayımladı

Yakın zamanda AFAD Genel başkanlığı tarafından deprem yardım paraları için açıklama yapıldı. AFAD, İçişleri Bakanlığı ile beraber sunulan 10 bin TL deprem yardım ödemelerini hane başına yapılacağını açıkladı. Sunulan bilgiler hususunda; Hasarlı olan binalardaki ikametgahlar veri olarak alınıp ödemelerin bu şekilde gerçekleşeceği duyuruldu.

10 bin tl afad deprem yardımı neden yatmadı? ne zaman yatacak? tüm detaylar!
10 bin tl afad deprem yardımı neden yatmadı? ne zaman yatacak? tüm detaylar!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada hasarlı binada ikamet eden hane sayısı hasar 680 bin 268 olduğunu söylendi. Ödemeler kayıtlı haneler üzerine yapılacak. Ödemelerin yapılmaya başlandığı bilgisi bakanlık tarafından açıklandı. Ödeme paraları bazı hanelerin hesabına geçmedi. Yardım paralarını henüz almamış olan vatandaşlar yardım paralarının  ne zaman yatacağını merak ediyorlar. AFAD deprem yardım ödemeleri neden bazı hesaplara ve hanelere yatarken bazı hanelere henüz yatmadı? Yardım ödemelerinin şartları nedir?  Soruları depremzede haneler tarafından sık sık sorulmakta…

Çevre ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çalışmalarını Tamamladı

Merkezi Kahramanmaraş olan ve toplamda 11ilimizin büyük zarar gördüğü depremde AFAD ve ekibi deprem bölgesine giderek depremzede vatandaşlara ve enkaz altındakilere yardım çalışmaları başlatmıştı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yıkılması gereken ve hasarlı binaları sınıflandırdı. Bu konuyla ilgili çalışmaların bitmiş olduğu bilgisi gelmişti.

10 bin tl afad deprem yardımı neden yatmadı? ne zaman yatacak? tüm detaylar!
10 bin tl afad deprem yardımı neden yatmadı? ne zaman yatacak? tüm detaylar!

Bakanlık tarafından aynı zamanda depremzede hanelere yardım ödemesi yapılacağı da açıklanmıştı. Yeni yapılan açıklamaya göre hane başı destek tutarı olan 10bin TL’nin hesaplara geçmeye başladığı bilgisi verilmişti. Fakat bazı haneler hala yardım destek ödemelerini almadı. Hane başına verilecek olan 10bin TL hesaplara ne zaman geçecek diye vatandaş merak içerisinde bekliyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu