BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

2023 Bekçi Alımları Başlıyor! En Az Lise Mezunu Adaylar Başvuru Yapacak basvurusonucu

Bekçi alımları ile alakalı pek çok yeni detay var. Bekçi olmak isteyen binlerce genç alımların ne zaman yapılacağını merak ediyordu. 2023 yılında yapılacak Bekçi alımları ile alakalı yeni detayları ortaya çıkmaya başladı.

Memur olarak çalışmak isteyen çok sayıda genç bulunuyor. Bekçi alım yönetmeliği kapsamında 2023 yılında Mart ayında Bekçi alımları gerçekleştirilecek.

Hangi Kurumlarda Bekçi Alımı Yapılacak?

  • Bakanlık: İçişleri Bakanlığı,
  • Başkanlık: Polis Akademisi Başkanlığı,
  • Genel Komutanlık: Jandarma Genel Komutanlığı,
  • EGM: Emniyet Genel Müdürlüğünü,
  • JSGA Başkanlığı: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı,

Emniyet Ve Jandarma Bekçi Alımı Yapacak

Polis ve Jandarma teşkilatı tarafından istihdam edilecek. Bekçi alımları ile alakalı pek çok detay var.  Başvuru kılavuzu da yayınlandı başvuru yapmak isteyen adaylar için sürecin aktif şekilde devam ettiğini belirtmek gerekiyor. 2023 yılında Ocak ayında 1.250 rakamları verilmişti. Bekçi alımları için en az 10.000 kontenjan bekleniyor.

Bekçi Alımları İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Bekçi alımlarında genellikle devlet memuru kanunları geçerli olmaktadır. 2023 yılında yapılacak olan alımlarda da bu geçerli olacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olan kamu haklarından mahrum bulunmayan 18-31 yaş arasındaki adaylar başvuru yapabiliyorlar.

Bunun yanı sıra en az lise mezunu adayları başvuru gerçekleştirecektir başvurular için aktif şekilde süreç devam etse de başvuru metni ve başvuru sürecine ilişkin tarihler duyurulmadı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu