BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

35 Yaş Altı Vatandaşların Dikkatine! Milli Savunma Bakanlığı Duyurdu! Memur Kadrosuna 105 Kişi Alınacak! basvurusonucu

Mart ayının bitimine günler kalan kadrolarında eksiklikler tespit ederek ilana çıkan Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu eksik kadrolarını 24 Mart 2023 tarihli Resmi Gazete aracılığı ile duyurdu. İki farklı kadroda istihdam etmek üzere yeni personellere ihtiyaç duyduğunu belirten bakanlık, istihdam sürecine ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Bakanlığın merkez teşkilatında görevlendirmek üzere yeni personellere ihtiyaç duyduğunu duyuran Milli Savunma Bakanlığı, görev yerleri Ankara olacak olan yeni personellerin istihdam edilecekleri kadrolara ilişkin de ayrıntılı bilgiler paylaştı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI MART 2023

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Uzman Yardımcılığı ve Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarında görevlendirmek üzere toplamda 105 yeni personele ihtiyaç duyduğunu belirtti.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere toplamda 105 yeni personele ihtiyaç duyduğunu belirten Milli Savunma Bakanlığı, ilgili kadrolarda görev almak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru şartlarını da açıkladı. Bakanlık personel alımı ilanı genel başvuru kriterlerini şu şekilde sıraladı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilmiş olan genel memuriyet şartlarını sağlıyor olmak,
  • Sınavın yapılacağı yılın 1 Ocak tarihi itibari ile 35 yaşını aşmamış olmak,
  • Başvuru yapılacak olan pozisyon için belirlenmiş olan özel şartları taşıyor olmak,
  • Affa uğramış dahi olsa devletin güvenliğini tehdit eden bir suçtan ötürü yargılanmamış olmak,
  • 2021 ve 2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından yeterli puan almış olmak,
  • Yabancı dil sınavlarının birinden yeterli puan almış olmak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

24 Mart 2023 tarihi itibari ile duyurmuş olduğu personel alımı ilanı için başvuru sürecinin başlamış olduğunu belirten Milli Savunma Bakanlığı, aday başvurularının 24 Nisan 2023 tarihine kadar kabul edileceğini ifade etti. Bir aylık süreç içerisinde e- Devlet sistemi üzerinden başvuruların tamamlanabileceğini belirten bakanlık, e- posta veya posta yolu ile gönderilen başvuruların değerlendirilmeye alınmayacak olduğunu vurguladı.

Ön başvuru sonuçlarının resmi internet sitesi üzerinden duyurulacağını belirten Milli Savunma Bakanlığı, başvurusu kabul edilen adaylara ayrıca bir tebliğ yapılmayacağını bildirdi. Bakanlık, başvuru değerlendirme sürecinin ardından sözlü sınav tarihinin ve yerinin yine internet sitesi üzerinden açıklanacağını belirtti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu