BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Açıkladı! 18 Bin 305 Kişilik Personel Alımı İçin Harekete Geçildi! basvurusonucu

Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren kamu kurum ve kuruluşları için eksik kadro tespitinin yapılmış olduğunu belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yakın zaman içerisinde personel alımı için ilana çıkılacak olduğunu ifade etti. Kadro dağılımının kurum bazında yapıldığını ancak meslek bazında henüz bir kontenjan ayrımının yapılmamış olduğunu belirten Bozdağ, bakanlık bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran adayları heyecanlandırdı.

Bakan Bozdağ’ın açıklamasının ardından arama motorlarında personel alımı sürecine ilişkin sorgulamalar yapılmaya başlandı. Adaylar, bakanlığın hangi kuruma kaç kişi alacağını, kimlerin ilana başvuru yapabileceğini araştırmaya başladı.

BAKAN BOZDAĞ’DAN İSTİHDAM AÇIKLAMASI!

Adalet Bakanlığı bünyesinde hizmet veren kamu kurumları adına eksik kadroların belirlenmiş olduğunu duyuran Bakan Bekir Bozdağ, yakın zaman içerisinde farklı kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 18 bin 305 yeni personelin alınacağını bildirdi.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI KONTENJAN DAĞILIMI

Yapmış olduğu açıklamada henüz mesleklere göre bir dağılım yapılmadığını belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 8 bin 379 ve İcra Dairesi Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 700, toplamda 18 bin 305 personel alınacaktır.”

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Sözlü bir istihdam açıklaması yapılmış olduğu için henüz 18 bin 305 kişilik personel alımı ilanına ilişkin başvuru kriterleri belirlenmedi. Ancak geçtiğimiz yıl Adalet Bakanlığı tarafından yapılmış olan personel istihdamları için belirlenmiş olan genel başvuru kriterleri şu şekildeydi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Affa uğramış dahi olsa devletin güvenliğini sıkıntıya düşürecek bir suçtan ötürü hüküm giymemiş olmak,
  • Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
  • Başvuru yapılacak olan kadro için belirlenmiş olan eğitim, sınav ve diğer özel şartları sağlıyor olmak,
  • Görev tanımını sekteye uğratabilecek devamlı bir rahatsızlığa sahip olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak.

ADALET BAKANI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU EKRANI

İlerleyen günlerde Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkması beklenen Adalet Bakanlığı, henüz başvuru sürecine ilişkin resmi bir açıklamada bulunmadı. Bakanlığın, nisan ayı içerisinde aday başvuru ekranlarını e- Devlet sistemi üzerinden erişime açacağı tahmin ediliyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu