BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Adalet Bakanı Duyurdu! 18 Bin Personel Alımı Yapılacak basvurusonucu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yeni personel alımlarını bizzat anlattı. Toplamda 18 bin 305 yeni personel alımı yapılacak. Alım yapılacak kadrolar için ilerleyen günlerde kılavuzu açıklanacak.

Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Ankara’daki Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelerle birlikte iftarını açtı iftar sonrasında çok önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

“Derdimiz Yaraları Hızlıca Sarmak”

Bekir Bozdağ yapmış olduğu açıklamada “depremzedelerin yaralarını hızlı bir şekilde sarabilme adına çalışmalarımıza hız vermiş bulunuyoruz. Deprem bölgesinde çok sayıda gönüllü vatandaşımız çalıştı. Depremi yaşadığı halde deprem özeti olarak vatandaşlara yardım etmek isteyen insanları da ben buradan teşekkürlerimizi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

“Bazı Adliyelerimiz Deprem Öncesi Döneme Dönecekler, Süre Uzatımı Yapmayacağız”

Bazı adliyelerin deprem öncesi döneme döneceklerini anlatan Bekir Bozdağ Diyarbakır Osmaniye Kilis Nurdağı ve İslâhiye hariç Gaziantep merkez ve ilçelerinde olmak üzere buralarda herhangi bir şekilde uzatma söz konusu olmayacak.

Diğer ilçelerde de benzer değerlendirmeler gerçekleştirilecek. Adalet Bakanlığı yeni personel alımı hakkında da önemli açıklamalar gerçekleştiren Bozdağ Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı yapılacağını da bizzat duyurdu.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu