Başvuru

Aile Destek Paketine Nasıl Başvuru Yapılır | Aile Destek Parası Ne Zaman Yatacak Başvuru 2022

Aile Destek Paketine Nasıl Başvuru Yapılır | Aile Destek Parası Ne Zaman Yatacak #Başvuru 2022

#içişleri #memurluk #başvuru #kpss #başvuru #TüketiciHakemHeyeti #Yapılandırma

619 Kişi Okudu – 10 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Aile Destek Paketi programı başvuruları devam ederken ödeme tarihleri milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alıyor. 450 TL ile 600 TL aralığında verilecek olan destek ödemesi ihtiyaç sahiplerine hane bazlı verilecek. E-Devlet sistemi üzerinden alınacak başvurular sürüyor. Yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanması beklenen Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır? Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yatacak? İşte Aile Destek Paketi ödemeleri ve başvuru ekranı!

Yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanması beklenilen Aile Destek Paketi hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamada; “Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz” ifadelerine yer verildi. Bu noktada; başvuruda bulunmak isteyenler “Aile Destek Programı başvurusu e-Devlet ile nasıl yapılır?” sorusuna yanıt ararken işlemlerini tamamlayanlar ise “Aile Destek Paketi ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak?” sorusunun cevabını öğrenmek istiyor. Aile Destek Programı ödemeleri başlıyor…
Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.
İhtiyaç sahibi herkes destekten yararlanabilecek. Daha önce hiçbir sosyal yardımdan faydalanmamış vatandaşlar da başvuru yapabilecek.
Aile Destek Programına başvuran kişinin;
Türk vatandaşı olmaması,
Mavi Kart sahibi olması,
Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
18 yaşından küçük olması,
Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.
Ayrıca destekten yararlanabilmek için hanedeki kişi başına gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden yani 1.833 liradan az olması gerekiyor. 4 kişilik bir ailede 7 bin 300 liranın altında gelir varsa destekten yararlanılabilir.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı’ndan yılda yaklaşık 4 milyon hanenin yararlanmasını beklediklerini belirterek, “Hanelerin gelir durumlarına göre belli birtakım şartları var. Aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz” dedi.
Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 12 ay boyunca düzenli olarak hane başına 450 lira ile 600 lira arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre yıllık 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek verilmiş olacak. Gelir 1.833 liralık gelir şartından ne kadar azsa ödeme de o oranda artıyor.
Bakan Yanık’ın açıklamasına göre, temmuz ayı içinde başvuru yapanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması durumunda, ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklar.
Hak sahiplerine ilk ödemeler 29 Temmuz Cuma günü yapılacak.
İhtiyaç sahiplerinin dört gözle beklediği Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamı genişletildi. Müjdeyi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık verdi.
4 milyon haneye 15 milyar lira destek sağlayacak Aile Destek Programı’nın kapsamına çalışan ve emekliler de alındı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu Türkiye Aile Destek Programı’nın detayları hakkında açıklamalarda bulundu.
Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek. Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir. Emeklilerimiz: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir. Ayrıca Temmuz’da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet’e” ifadelerini kullandı.

.
.
.
.
.
.
.
.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

#sondakika #haberler #gundem #caddepapagani #shorts

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Yalan ya yatmamsi şimdi baktım hiç bisey yok ptt durumunda sorguladım ordada bisey gözükmüyor

  2. Ben yazıklar olsun diyorum başvurumu kabul edip bugun redditler gelurimiz az olmasına ragmen ben simdi ne diyeyim resmen saka gibiler oy moy vermem bune yaa saka gibi önce kabul ediliyor sonra reddiliyor

  3. Hayirli geceler hayirli cumalar hocam ben iban numarasi yazdim kabul edildi ama 2 gun once hesabimda 5 tl para vardi gib bloke koymus hesaba paraya dokunamiyorum baska hesaba akratirim yapmak istedigimde bakiye 0 gozukuyor kisaca cebinde ekmek alcak para olmayan insanlar var cok uzun zamandir bekliyoruz eger yarin yatarsa ibana bloke sorun olurmu ban bilgi verirseniz cok memnun olurum hayirli geceler herkeze allah herkezin gonlune gore versin isallah

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu