Başvuru

Aile Destek Parası Ne Zaman Yatacak | Aile Destek Paketine Nasıl Başvuru Yapılır #sondakika Başvuru 2022

Aile Destek Parası Ne Zaman Yatacak | Aile Destek Paketine Nasıl Başvuru Yapılır #sondakika #Başvuru 2022

#içişleri #memurluk #başvuru #kpss #başvuru #TüketiciHakemHeyeti #Yapılandırma

908 Kişi Okudu – 8 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Aile Destek Paketi 2. Ödemeler başladı. Aile destek parası ne zaman yatar ? Aile destek Paketine nasıl başvuru yapılır gibi detaylar haberimizde.

Aile Destek Programı ödemeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak hesaplara yatıyor. İhtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca 450, 550 ve 600 TL olarak ödenen Aile destek yardımlarının ilki 29 Haziran günü hesaplara yatırılmıştı. Başvuruda bulunan hak sahipleri Aile Destek Paketi ödemelerinin ne zaman yapılacağını araştırıyor. İşte, Aile Destek Programı ödeme tarihleri ve başvuru şartları hakkında merak edilenler…
Aile Destek Programı ödeme tarihleri ve başvuru şartları, ihtiyaç sahini aileler tarafından yakındna takip ediliyor. 4 milyon başvurunun yapıldığı Aile Destek Programı kapsamında 1,6 milyon haneye ödemeler gerçekleştirildi. İlk ödemeler 29 Temmuz 2022 tarihi itibarıyle başlarken hak sahipleri “Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yapılacak, başvuruları nasıl yapılır?” sorusuna yanıt arıyor. İşte, Aile Destek Paketi ödemeleri ve başvuru detayları…
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Türkiye Aile Destek Programı başvurusu onaylanan 831 bin haneye 427,9 milyon lira ödeme yapıldığını bildirdi.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ödenen Aile Destek Programı ödemelerinin ilki 29 Temmuz Cuma günü yapılmıştı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamada, Türkiye Aile Destek Programı’nda bugüne kadar 4 milyon başvuru yapıldığını, bu kapsamda 1,6 milyon haneye hak sahipliği verildiğini belirtti.
Yanık, ilk aşamada başvurusu onaylanan 831 bin haneye toplam 427,9 milyon lira ödeme gerçekleştirdiklerini ifade ederek, geriye kalan hanelere ödemelerin önümüzdeki süreçte yapılacağını kaydetti. Böylece hak sahipliği kararı verilen toplam 1,6 milyon haneye ulaşılacağını aktaran Yanık, Türkiye Aile Destek Programı ile 15 milyar liralık bir kaynağın vatandaşlarla buluşturulacağını ifade etti.
İlk ödemeler 29 Temmuz gününde gerçekleştirilirken ikinci taksitin ise 29 Ağustos itibarıyle yatırılması bekleniyor.

Destek programı kapsamında gerekli şartları karşılayan ihtiyaç sahibi haneleri 12 ay boyunca süreli ve düzenli destekleyeceklerine dikkati çeken Yanık, “Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanede kişi başına düşen aylık gelirin, net asgari ücretin 1/3’ü yani; 1.833,45 liranın altında olması durumunda dahil olunan gelir aralığına göre, haneye aylık 450, 500, 550 veya 600 lira olmak üzere destek vereceğiz. Şartların sağlanması halinde verilen destek yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek.” ifadesini kullandı.
Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerini küresel ekonomik dalgalanmalardan etkilenmemeleri için tüm gayretleriyle koruyacaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Desteğimizi hayata geçirirken faydalanıcı yelpazesini oldukça geniş tuttuk. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı’na hanede yaşayan sayısı fazla olan düşük gelirle çalışan, emekli ve emeklilerimizin dul ve yetimlerini de dahil ettik.

Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması şartıyla SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri ile bunların dul ve yetimleri faydalanabilecek. Yine, genel şartları taşımaları ve hanedeki kişi başı düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması koşuluyla özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkar ve diğer çalışanlar da desteğimizden yararlanabilecek.”
AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
Aile Destek Programına başvuran kişinin;
Türk vatandaşı olmaması,
Mavi Kart sahibi olması,
Yerleşim adresinin yurt dışında olması,
18 yaşından küçük olması,
Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.
Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

.
.
.
.
.
.
.
.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

#sondakika #haberler #gundem #caddepapagani #shorts

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Herkese merhaba güzel insanlar. Haberimiz ile ilgili aklınıza takılan soruları bu yorum üzerinden sorabilirsiniz. Son haberlerimiz için hâla kanalımıza abone değilseniz abone olmanızı ve bildirimleri açmayı unutmayınız.

  2. Kafası karışan e devletten baksın PTT kurum ödemeleri ne bide sosyal yardım başvurusu sonucunu incelesin ordan net bilgi alabilirsiniz

  3. Arkadaşlar bu adamın kendine hayrı yok sayfa genelinde verdiği çoğu bilgide eksik en geç yarın mesai saatinde herkes parasını alacak bekleyin artı iki ödeme falan diyor öyle birşey yok başvurusu kabul edilen bu ay almaya başlayacak bu sayfayı bırakın

  4. Hocam başvuru kabul edildi ama son ödemenin durumu hala devam ediyor ne zaman yatar? Cevaplarsanız sevinirim 🙂

  5. Öncelikle hayırlı geceler bilgiler için teşekkürler yanlız benim ikinci ödemem gözükmüyor sebebi ne olabilir tekrardan teşekkür ederim

  6. Merhaba hocam ben 29.07.2022tarihinde başvurdum e devlete baktığımda devam ediyor diyor 144u aradığımda başvurunuz kabul edilmiştir diyor ödemeyi ne zaman alirim

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu