BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Yine Haklı Çıktı! Gram Altın 1200 TL Seviyesini Aştı! Sırada 1500 TL’lik Sınır Var! basvurusonucu

Uzun bir süredir sıkışık bir bant aralığından işlem görerek yatırımcılarına alım fırsatları sunan gram altın, son iki haftadır oklarını yukarı yöne çevirdi. Bin 100 TL seviyelerine kadar düştükten sonra “Altında düşüş devam edecek mi?” sorusunun sorulmasına sebep olan ancak FED Başkanı Jerome Powell’ın senatoda yaptığı konuşmanın hemen ardından yükselişe geçen gram altın, Amerikan bankalarının arka arkaya açıklanan iflasları ile birlikte yükseliş hızını artırdı.

2 haftalık süre içerisinde ani ataklar ile bin 100 TL’den bin 200 TL seviyesine kadar erişen gram altın yatırımcılarının yüzlerini güldürmeye devam ederken altında yükselişin sürüp sürmeyeceği ise merak konusu oldu. Altın konusunda yaptığı değerlendirmeler ve tahminler ile sektörde öne çıkan isimlerden birisi olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son açıklamalarında kısa vadeli gram altın tahminlerini duyurdu.

HAKLI ÇIKTI!

Geçtiğimiz günlerde altın piyasasına ilişkin yapmış olduğu değerlendirmeler ile yine öne çıkmayı başaran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altının kısa bir süre içerisinde bin 200 TL seviyelerini aşacağını ileri sürmüştü. Memiş, yine haklı çıktı. Bin 200 TL seviyesine kadar dayanan gram altın, 20 Mart 2023 saat 08:30 itibari ile 1.207,39 TL’den işlem görüyor.

ALTINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK!

Uzman İslam Memiş’in gram altın tahmininin gerçekleşmiş olmasından sonra altında yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Bu noktada tekrar uzman ismin tahminlerine yönelen yatırımcılar ve diğer vatandaşlar için Memiş’ten yeni değerlendirmeler geldi. Memiş, bin 200 TL seviyesinin aşılması ile birlikte gram altında yükseliş trendinin devam edeceğini, artık sert düşüşlerin beklenmediğini ifade etti.

“AL- SAT DEĞİL AL- YAT DÖNEMİ!”

Geçtiğimiz haftalarda bin 100 TL seviyelerine kadar gerileyen gram altın için alım fırsatlarının doğmuş olduğunu dile getiren Uzman Memiş, şu an için ise “Al sat değil, al yat dönemi” değerlendirmesinde bulundu.

1500 TL’YE DİKKAT ÇEKTİ!

Gram altında istikrarlı bir yükseliş sürecinin başladığına dikkat çeken Uzman Memiş, önümüzdeki ay boyunca bin 200 TL seviyelerinin korunacağını yaz aylarında ise gram altında bin 500 TL seviyesinin aşılabileceğini ifade etti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu