BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten Altın ve Döviz Değerlendirmesi: Rekorlar Henüz Gelmedi, Bekleyin! basvurusonucu

Bir süredir küresel piyasaları etkileyen faiz kararlarına imza atan Amerika Merkez Bankası (FED), son 10 gündür farklı sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Silicon Valley Bank’in iflası ile sarsılan Amerika ekonomisi, ardından iki bankanın daha iflasının açıklanması ve iflas etme riski bulunan bazı bankaların fonlanmak durumunda kalması ile büyük bir darbe aldı. Bu durum Avrupa’ ekonomisine de sıçrarken para piyasaları ve altın piyasaları yükselişe geçti.

Yaklaşık olarak iki hafta önce senatoda konuşma yapan ve şahin tonlu açıklamalarına devam ederek faiz indirimi beklentisinin oluşmamasına yönelik mesajlar veren FED Başkanı Jerome Powell, altının ve doların güçlenmesine yol açmıştı. Yaşanan bankacılık krizinin ardından faiz artırımı konusunda cimri davranılacağı varsayılırken piyasalarda durumun nasıl değişeceği de merak konusu oldu.

Yaşanan son gelişmeleri baz alarak yeni bir değerlendirme videosu hazırlayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Bunlar rekor değil ki!” başlıklı videosu ile yatırımcılara ve potansiyel yatırımcılara seslendi. Yatırım tavsiyesi vermediğini yalnızca öngörülerini paylaştığını ve mevcut durumu değerlendirdiğini belirten Memiş, söyledikleri ile akılları karıştırdı.

UZMAN İSİMDEN YATIRIMCILARA UYARI!

Dolar endeksinde ve altın fiyatlarında ani atakların gerçekleşmesinin ardından kafaları karışan yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar, düşüş trendinin başlayıp başlamayacağını, bu seviyelerin üzerine çıkılıp çıkılmayacağını merak etmeye başladı. Yatırımcıların sorularını yanıtlar nitelikte bir video hazırlayan Uzman İslam Memiş ise aslında videonun başlığı ile tüm sorulara yanıt vermiş oldu.

“Bunlar rekor değil ki!” başlığı ile paylaştığı videoda bu hafta verilecek olan faiz kararlarının çok önemli olduğunu ifade eden Memiş, mevcut yatırımcının bozdurma işlemleri için beklemesi gerektiğine işaret etti.

EURO VE DOLAR NE OLACAK?

i̇slam memiş i̇lk kez tarih verdi! dolar o tarihte patlama yapacak...

Dolar kuru için ekran ve serbest piyasa fiyatlandırmasının farkına dikkat çeken Uzman Memiş, ekranlarda 19,01 TL olan doların serbest piyasada 19,24- 19,27 TL aralığında olduğunu belirtti. Aradaki farkın makas aralığı olduğunu ifade eden Memiş, 19 TL’nin üzerine doğru sert bir atak beklemediğini bildirdi.

Euro kuruna ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Uzman Memiş, kurun serbest piyasada 2,58- 20,65 TL aralığından işlem gördüğüne dikkat çekti. Euro için hızlı bir toparlanmanın söz konusu olduğuna değinen Memiş, orta ve uzun vadede yatırım yapan vatandaşlar için paritenin 1.12’ye yükseleceğini tahmin ettiğini açıkladı.

ALTINA DİKKAT!

Altının ani bir yükseliş içinde olduğuna dikkat çeken Uzman Memiş, yeni rekorun bin 243 TL seviyelerinde olduğunu belirtti. Altın için tahminlerini de açıklayan Memiş, ilerleyen aylarda gram altının 1.450- 1.500 TL seviyelerine kadar yükseleceğini ileri sürdü.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu