BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Altın Yatırımcıları Dikkat, Tahminler Güncellendi! Uzman İslam Memiş, O Ayı İşaret Ederek “Yeni Rekorlar Gelebilir” Dedi! basvurusonucu

Uzunca bir süredir yükselişte olan ancak son haftalarda oklarını aşağı yöne çevirerek son zamanların en dip seviyelerine doğru meyleden altın fiyatları, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakın takip altına alındı. Altında düşüşün devam edip etmeyeceğini merak eden yatırımcılarda bir endişe hali hakimken birikimlerini altında değerlendirmek isteyen potansiyel yatırımcılarda da bir rahatlık durumu hakim olmaya başladı.

Son günlerde Amerika’da yaşanan birtakım gelişmeler, ons altın fiyatına bağlı olarak tüm altın çeşitlerinin fiyatlandırmalarında etkili oldu. Silicon Valley Bank ve Signature Bank için yapılan istifa açıklamalarının ardından altında son durum merak edilirken analistler, ekonomi yöneticilerinin çeşitli önlemler aldıklarını belirtti.

Bir süredir düşüşte olan hatta ekranlarda bin 100 TL seviyelerine kadar gerilediği görülen gram altın son birkaç gündür yukarı yönlü hareketler sergilerken hem Amerika’da yaşanan gelişmeler hem ülkemizde yaklaşan seçimler, yatırımcıları altın piyasasına dair öngörüleri araştırmaya itti. Bu noktada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in güncel yorumları dikkat çekti.

Her söylediği yakından takip edilen Uzman İslam Memiş, altın piyasasına ilişkin son değerlendirmelerini açıkladı. Tarih veren ve o tarihte yeni rekorların gözlenebileceğini belirten Uzman Memiş, gündeme damgasını vurdu.

YENİ REKORLARA İŞARET ETTİ!

Altın piyasasının son durumunu değerlendiren Uzman Memiş, yükselişe işaret ederek şu açıklamada bulundu: “Orta ve uzun vadede ons altın fiyatı 2 bin- 2 bin 250 dolar seviyesine kadar çıkabilir hatta bu seviyeleri aşabilir. Ons altının fiyatı, şimdilik değerinin altında kalmaya devam ediyor. Ancak toparlanma hızlı olabilir. Haziran ayının sonrasında altın fiyatlarında yeni rekorlar gelmeye devam eder.”

GRAM ALTIN TAHMİNİNİ AÇIKLADI!

Seçimlere kadar altın fiyatlarında çok da bir hareketlilik beklemediğini ifade eden Uzman Memiş, gram altına ilişkin tahminini de açıkladı. Memiş, haziran ayından sonra gram altının bin 1450- bin 500 TL seviyelerine kadar yükselebileceğini ileri sürdü.

“ALMAK İSTEYEN ACELE ETSİN!”

Gram altının mevcut değerinin, olması gerekenden daha düşük olduğunu ifade eden Uzman Memiş, “Elinde gram altın olan beklemeli, almak isteyen de bir an önce almalı” ifadelerini kullandı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu