BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Altında İbre Bir Kez Daha Aşağıya Döndü; İslam Memiş, Hafta Başında Kırılan Rekorları Değerlendirdi! O Tarihe Dikkat, Dedi… basvurusonucu

Yatırımcıların altın ve para piyasaları için yakından takip ettiği isimlerden biri olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni bir video gerçekleştirdi. Altındaki düşüşten sonra gelen sert yükselişi ve rekor seviyeleri anlatan İslam Memiş, aynı zamanda altındaki öngörülerine de yer verdiği önemli açıklamalar yaptı. İslam Memiş’in gündeminde hem gram hem de ons altın vardı.

Altına yatırım yapan takipçileri için, bu hafta yükseliş mi düşüş mü yaşanacak sorusunu yanıtlayan İslam Memiş, düşüşlerin son bulacağı tarihi de bildirdi. Rekorları beklediği aylara işaret eden İslam Memiş, gram altının yeni seviyelerini değerlendirirken; altındaki beklentisinde bir değişiklik olmadığının da altını çizdi. İşte İslam Memiş’in açıklamalarından önemli satır başları…

YAZ AYLARINA İŞARET ETTİ

Altın piyasalarındaki hareketliliği değerlendiren İslam Memiş, sert bir yükselişin olduğunu bildirerek, bunun ardından kar satışlarının gerçekleştirilebileceğini belirtti. Bu nedenle de bir düşüşün gözlenebileceğinin belirten Memiş, bu düşüşün 2023 yılının son düşüşü olabileceğini ifade ederek, “Yaz aylarında gram altın yeni rekorlar test edebilir” dedi.

GRAM ALTIN İÇİN YENİ SEVİYELER VERDİ

Gram altının durumuna ilişkin önemli analizler de yapan İslam Memiş, “1162 lira gram altın ekranlarda, serbest piyasalarda 1177-82 lira seviyesinde. Serbest piyasalarla ekran arasında 20-25 lira makas aralığı var. 1186,5’e kadar yükseldi” açıklamasını yaptı. Ardından altındaki rekora dikkat çeken Memiş, “Tüm zamanların rekoru hızlıca test edildi. Geçen hafta altın düşüyor diye üzülenler bugünkü fiyatı görünce ağzı açık kaldı. Alan her zaman kazanıyor, sabreden kazanıyor” diyerek, altının uzun vadede bir kayıp yaratmayacağını vurguladı.

ALTIN BEKLENTİSİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMADI

Ons için de değerlendirmeler yapan İslam Memiş, “1805 seviyesindeydi altın ons fiyatı. Elinde dolar tutanlara bedava demiştik. Evet, buradan tekrar hızlı bir tepki alımı geldi. 100 dolarlık bir artış oldu geçen hafta ile bu hafta arasında” ifadelerini kullandı. Takipçilerine mesaj da veren Memiş, “Hem ons altında hem de gram altındaki yol haritamızda değişiklik yok. 1450’yi kırdıktan sonra gram altında 1550 seviyesini beklemeye devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

ALTIN PİYASALARINDA DÜŞÜŞ BAŞLADI

Öte yandan altın piyasaları güne düşüşle başladı. Bugün yüzde 0,52 değer kaybeden ons altın, 1.897,35 dolara geriledi. Gram altındaki düşüş ise yüzde 0,29 olarak kayda geçti. Gram altın şimdilerde 1.158,26 TL’den el değiştirirken; aynı oranda değer kaybeden çeyrek altın 1.870,60 TL, 22 ayar altın ise 1.060,97 TL’den işlem görmeye başladı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu