BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ankara’da Yaşayanlar Dikkat! Ramazan Desteği Açıklandı! Kartlarına 500 TL Yatırılacak! basvurusonucu

Sosyal bir devlet olmanın getirmiş olduğu sorumlulukları yerine getiren kurumların başında gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sene başında sosyal yardım desteklerinin güncellendiğini duyurdu. 40’ı aşkın yardım modeli aracılığı ile ihtiyaç sahiplerinin bütçelerini ve gelişimlerini destekleyen bakanlık, mart ayı ödemelerinin bir kısmını da ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına aktardı. Milyonlarca ihtiyaç sahibi tarafından yakından takip edilen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın mart ayı destek ödemelerinin ardından bir de yerel yönetimlerden yüzleri güldüren bir destek haberi geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım hizmeti alan vatandaşlara bir desteğin daha verileceğini duyurdu.

Ankara il sınırları içerisinde yaşayan yüz binlerce ihtiyaç sahibi aile ve o ailelerin çocukları için birbirinden farklı kategoriler altında nakdi ve ayni destekler veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ramazan ayı öncesinde bir duyuru daha yayınladı. Hali hazırda sosyal yardım desteği alan hanelere bir de ramazan ayı desteğinin verileceğini bildiren yerel yönetim, ilgili desteğe ilişkin ayrıntıları paylaştı.

RAMAZAN AYI DESTEĞİ DUYURULDU!

Sosyal belediyecilik anlayışı ile yoluna devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, doğal gaz faturası yardımı, öğrenciler için kantin yardımı derken sene başından bu yana pek çok yardım projesine imza attı. Bu kapsamda Ankaralı ihtiyaç sahipleri tarafından yakından takip edilen ve diğer yerel yönetimlere de örnek olan belediye yönetimi, bu kez de ramazan desteğini açıklayarak dikkatleri üzerine çekti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulan ramazan ayı desteğine göre hali hazırda sosyal yardım hizmeti alan tüm ihtiyaç sahibi ailelere, 500 TL’lik ramazan desteğinin verileceği bilgisi kaydedildi.

99 MİLYON TL’Yİ AŞAN BÜTÇE!

Edinilen bilgilere göre Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ramazan ayı nakit desteği için 99 milyon 587 bin 500 TL’lik bir bütçe ayrıldı. Ödemelerin Başkent Kart’a aktarıldığı açıklandı. Yapılan desteğin ise ailelerin istekleri doğrultusunda harcanabileceği ifade edildi.

199 BİN AİLEYE DESTEK VERİLDİ!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan resmi açıklamaya göre 500 TL’lik ramazan ayı desteğinden 199 bin 175 aile yararlandı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu