BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Annelere Devletten Her Ay Harçlık Var! Ayda 1300 TL Nakit Para Verilecek basvurusonucu

Seçimlerin yapılmasına oldukça az bir süre kaldı ve birçok yeni destek paketi açıklanıyor. Özellikle de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni duyurular geliyor. Sosyal yardım paketleri kapsamında dar gelirli ailelere ve geçinemeyen ailelere pek çok destek verilecek.

Bu kapsamda annelere de harçlık devletten geliyor. Tek bir şart ile aylık 1300 TL’lik ödeme söz konusu olacak. Hemen başvuru yapabilirsiniz. Seçimlerin yaklaşmasını oldukça az bir süre kala Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından sosyal yardımları artarak devam ediyor. Anneler devletten 1300 TL’lik bir nakit sağlanacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım ödemeleri hızlandı. Seçimlerin yaklaşması ile birlikte yeni duyurularda yapılıyor. Annelere 2023 yılından itibaren geçerli olacak şekilde destekler sunulacak.

Annelere Verilecek Destek Ödemeleri İçin Aranan Şartlar Neler?

Annelere verilecek olan destekler ile alakalı aranan şartlar daha açıklanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır. 2015 tarihi ve daha öncesinde doğmuş bir çocuğa sahip olmak gerekmektedir.

Doğumdan sonra mutlaka sisteme kayıtlı olmak gerekiyor. Başvuruların ise aktif şekilde e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yapıldığını belirtmek gerekiyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu