BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Asgari Ücretli Olanlara İkramiye Verilecek Bu Haberle İşçiler Mutlu Oldu! basvurusonucu

Vatandaşlar asgari ücrete bir zam daha uygulanıp uygulanmayacağını merak etmeye başladı. Vatandaşların beklemiş olduğu açıklama yapıldı. Asgari ücrete Nisan piyangosu uygulanacak. Devamlı artan enflasyon ve yaşam pahalılığı sebebiyle bu zamların etkisi kısa sürede önemini kaybetti.

Asgari Ücretli Olanlara İkramiye Verilecek Bu Haberle İşçiler Mutlu Oldu

Cumhurbaşkanlığından alınan karara göre kamu emeklilerine sağlanan ikramiye ödemeleri 6772 sayılı kanuna göre ödemeler başladı. Yapılacak olan bu ödemeler ilk kısmı 27 Ocak 2023 tarihinde hesaplara yatırılırken ek olan tediyelerin hangi tarihte hesaplılara yatırılacağı da açıklandı.

Kamu işçilerine gerçekleştirilecek bir ödeme çeşidi olan tediyeler 52 günlük periyotlar ile hesaplara yatırılırken senenin ikinci yarısında ise ilave olan tediye ödemeleri yatırılıyor. Yapılacak bu ödeme 26 günlük bir tutar olarak gerçekleşecek. Açıklanan bu haberden sonra vatandaşlar ikramiyelerin hangi tarihte hesaplara yatacağını merak etmeye başladı.

asgari ücretli olanlara i̇kramiye verilecek bu haberle i̇şçiler mutlu oldu!
asgari ücretli olanlara i̇kramiye verilecek bu haberle i̇şçiler mutlu oldu!

Asgari Ücretlinin Yaşamış Olduğu Sorunlara Çözüm Yolları

Asgari ücretinin geçim şartlarının zorluğu Ülkemizde önemli problemlerden bir tanesidir. Devamlı olarak artan enflasyon hayat zorluğu ve düşük ücretler asgari ücretli çalışanların yaşam koşullarını olumsuz şekilde etkiliyor. Bu sebeple asgari ücretin yaşamış olduğu problemlerin çözümü için farklı öneriler gündemde. Bunların başında asgari ücretin belirlenmiş olmasında daha adil bir yöntem uygulanması geliyor.

Asgari ücretin belirlen me sürecinde işçi ve işveren sendikalar ve hükümet yetkilileri bir araya gelerek belirliyor. Fakat bu süreçte işverenlerin ve hükümetin ağırlığı daha fazla oluyor. İşçi sendikalarının talepleri yeteri kadar dikkate alınmıyor. Bu sebepten dolayı asgari ücretin ne kadar olacağının belirlenmesinde daha demokratik ve adil bir süreci uygulanması tavsiye ediliyor.

asgari ücretli olanlara i̇kramiye verilecek bu haberle i̇şçiler mutlu oldu!
asgari ücretli olanlara i̇kramiye verilecek bu haberle i̇şçiler mutlu oldu!

İlave Asgari Ödemesinden Kimler Yararlanacak

Son dakika haberine göre asgari ücretlilere nisan ayında ödeme müjdesi geldi. Devlet Memurları Kanunu kapsamı içerisinde yer alan ilave tediyeler her sene 1 aylık ikramiye olarak ödenen ve ücret sistemi dikkate alınmadan bütün personelin yararlandığı bir ödeme şekli olarak biliniyor. Kadroda olan taşeron işçiler de bu ödemeden faydalanabiliyor. Cumhurbaşkanı kararı ile 1 aylık istikakları oranını aşmayacak şekilde her sene için aynı oranda bir ek tediye ödemesi de uygulanabiliyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu