Finans Başvuru

Axess Kredi ve Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Axess Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Axess başvuru sonucu öğrenme nasıl yapılır sorusu pek çok kredi başvurusu yapan kişiler tarafından merak edilir. Bu noktada Axess başvuru sonucu öğrenme işlemlerinde online bankacılık sistemi üzerinden yakın takip oluşturulabilir. Akbank bünyesinde oluşturulan tüm kredi kartları ve krediler için online takip sistemi mevcuttur.

Akbank’tan Axess Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş, eğitim, günlük ihtiyaçlar gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak kredi kartı başvurusu yapılır. Bu şekilde acil ihtiyaçların giderilmesi noktasında kişilerin sorun yaşamaması amaçlanır. Akbank Axess kredi kartı başvurusu şöyledir:

 • Kredi kartı başvurusu yapmanın üç farklı yöntemi vardır. Bunlar arasında en çok kullanılanı Akbank mobil uygulamasıdır. Daha sonra internet bankacılığı ve şubeye giderek başvuru yöntemleri kullanılabilir.
 • Akbank mobili cihazınıza indirip giriş yapmanız ardından kişisel menünüz üzerinde yer alan bölümde mevcut kredi kartınızın limitini artırabilir ya da yeni bir kart başvurusu oluşturabilirsiniz.
 • Başvuru sırasında size çeşitli sorular yöneltilir. Ne kadar bir kredi limitine ihtiyaç duyduğunuz, diğer bankalarda ne kadar limitli kredi hakkınız olduğu, aylık gelir seviyeniz gibi çeşitli sorulara verdiğiniz cevaplar doğrultusunda hak eder limitiniz tarafınıza tanımlanır ve onay vermeniz halinde başvurunuz incelenmeye alınır.

İlgili tüm adımların tamamlanması ardından kredi kartınız tarafınıza gönderilir.

Kredi Notu Kredi Kartı Alırken Önemli Midir?

Kredi notu kişilerin herhangi bir bankadan kredi çekme limitlerini belirleyen bir unsurdur. Kredi notunun kredi kartına etkisi şu şekildedir:

 • Akbank bünyesinde kullanıcılara tanımlanan kartların kullanımı için en iyi senaryoda 1.300 puana sahip olmak gerekir.
 • Hayatı boyunca kredi kartı işlemlerine bağlı olarak hareket etmeyen kişiler 1.900 puana sahiptir. Bu kişiler ilgili gelir belgelerini sunarak yeterli ödeme yükümlülüğünü kaldırabilecek potansiyele sahip oldukları noktada kredi kartı kullanma hakkı elde edebilirler. Başvuru sonrasında Axess başvuru sonucu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Axess Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Çeşitli pek çok ihtiyaç doğrultusunda başvuru yapılan kredi kartlarının elinize ulaşması aşamasında takip sisteminin nasıl olacağı belirsiz görünebilir. Fakat Axess başvuru işlemlerinizi başlatıp sonucundan da en kısa ürede haberdar olmanız zorlayıcı bir unsur değildir. Axess başvuru sonucu öğrenme işlemi şu şekildedir:

 • Akbank’ın resmi internet sitesine giriş yapınız. Kredi başvuru yapmak için kişisel hesabınızı oluşturmanız gerekir. Siteye giriş işlemi ardından kendi panelinize yönleniniz.
 • Menüler arasında yer alan “Başvurum Nerede?” butonuna tıklayınız.
 • Bu menü doğrultusunda aktif başvurularınız listelenir ve mevcut durumu hakkında size bilgi verilir.

Kredi kartı ya da herhangi bir ihtiyaç doğrultusunda başvurusu yapılan kredi işlemlerinizin ne durumda olduğu noktasında Akbank mobil uygulaması ya da internet bankacılığı sistemi üzerinden kişisel sayfanıza geçiş yaparak detaylı bilgi elde edebilirsiniz. Kredi kartları özel kuryeler aracılığı gönderilir. İlgili uygulamaların “Teslimat” menüleri altında da kurye bilgileri yer alır.

Nakit İhtiyaçlarına Akbank Nasıl Çözümler Sunar?

Yaşam koşullarına bağlı olarak pek çok konuda çeşitli sıkıntılar yaşanıyor olabilir. Bu tip hallerde Akbank nakit ihtiyaçlara çözüm politikası şu şekildedir:

 • Akbank şubelerine gitmeden kredi sahibi olma fırsatı sunar.
 • Online yöntemler aracılığı ile kredi başvuru imkanı vermesi sürecin hızlı şekilde işlemesini ve ihtiyaçların ertelenmemesini sağlar.
 • 7/24 hizmet anlayışı ile ihtiyaçlar anında kredi başvurularının her saat ve yerde yapılabilmesi seçeneği sunulur.
 • 000 TL üst limitli krediler kullanıcılara sunularak ihtiyaçların karşılanması, yapılan işlerde kara geçilmesi amaçlanır.

Siz de nakit ihtiyaçlarınız için krediye başvuru yapmak istiyorsanız Akbank’ın size özel hazırladığı kredi fırsatlarını inceleyerek başvuru yapabilirsiniz. Çeşitli kanallar aracılığı ile Axess başvuru sonucu öğrenme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Daha fazla bankacılık kredi, Kredi Kartı , Banka kartı Basvuru ve sonucu için diğer yazılarımıza göz atmanızda fayda vardır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu