Güncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Bakan Nebati’den EYT Kapsamındaki Açıklamaları! TÜM DETAYLAR! basvurusonucu

Malatya’da meydana gelen deprem sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yaptığı açıklamalar üzerine, Hazine destekli KGF paketi ile EYT kapsamındaki kıdem tazminatı kefalet hacminin 25 milyar liradan 50 milyar liraya çıkartılacağı açıklandı. Çavuşoğlu, Varank ve Nebati, Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesindeki bir tekstil fabrikasında sanayi ve iş adamları ile bir araya geldiler.

Bakan Nebati’den EYT Kapsamındaki Açıklamaları

Depremin ilk anından itibaren desteklerin sağlanması için Bakanlık tarafından 100 milyar liranın ayırıldığını ve ekonominin bu haberin üstesinden gelme gücüne sahip olduğunu belirten Bakan Nebati, 2022 yılında dünyada en önemli büyüme rakamlarına ulaşacak bir ülke olarak Türkiye’yi parlatacağını söyledi.

KGF Paketi’nin EYT ve Kıdem Tazminatı İçin Neler Yapacağı

Malatya’da meydana gelen deprem sonrasında Bakan Nebati’nin açıklamalarıyla beraber, yıkılan tüm evlerin yenisini vatandaşa teslim edileceği, Hazine destekli KGF paketi ile EYT kapsamındaki kıdem tazminatı kefalet hacminin 25 milyar liradan 50 milyar liraya çıkartılacağı ve Türkiye’nin 2022 yılında dünyada en önemli büyüme rakamlarına ulaşacağı müjdelendi.

Türkiye’nin ekonomik canlanmasına destek olmak amacıyla, Ekonomik Yapılanma Tekniği (EYT) uygulamasını gerçekleştirmeye karar verildi.

bakan nebati’den eyt kapsamındaki açıklamaları! tüm detaylar!
bakan nebati’den eyt kapsamındaki açıklamaları! tüm detaylar!

EYT Uygulaması

Türkiye’nin 2022 yılında elde ettiği yüzde 5,6’lık büyüme oranıyla dünyada en yüksek büyüme gerçekleştirmeyi başaran ülkelerden biri konumunda olduğunu vurgulayan Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu güçlü büyüme performansımızın oluşturduğu mali imkanlar sayesinde vatandaşlarımıza daha önce sözünü verdiğimiz EYT’yi uygulamaya koyduk. Tüm emeklilerimize tekrar hayırlı olsun. Deprem felaketinden kaynaklanan hasarları da telafi edecek güçlü bir mali yapıya sahibiz.” Nebati ayrıca, EYT’nin iş dünyası üzerindeki yükünü hafifletmek için daha önce açıkladıkları Hazine destekli KGF paketinde EYT kapsamındaki kıdem tazminatı kefalet hacmini arttırdıklarını ifade etti.

Hükümetin Verdiği Sözler

Nebati, EYT’yi uygulamaya koymamızın, hükümet olarak verdiğimiz sözlerin her daim arkasında durduğumuzun en güncel örneklerinden biridir olduğunu söyledi. Tüm bu adımların, Türkiye’nin deprem felaketinin üstesinden güçlü bir ekonomik yapı ile gelebileceğinin göstergesi olduğunu vurguladı.

bakan nebati’den eyt kapsamındaki açıklamaları! tüm detaylar!
bakan nebati’den eyt kapsamındaki açıklamaları! tüm detaylar!

Bu adımlar, ülkemizin ekonomik yapısını güçlendirecek ve büyümeye devam edebilmesine destek olacaktır. KGF paketi, yatırımların artmasını, istihdamın arttırılmasını ve kıdem tazminatı kefaletlerinin yükseltilmesini sağlayacak. Paket, EYT kapsamında çalışanların kıdem tazminatına ulaşabilmesi için önemli bir adım olacak. Ayrıca, deprem bölgesindeki çiftçilerimize desteklerin sürdürülmesi, ülkemizin yaralarını hızla iyileştirmesine katkıda bulunacaktır.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu