BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Bakanlıktan Açıklama Geldi; İklim Değişikliği Başkanlığı’na İşe Alımlar İçin Başvurular Hemen Başladı! KPSS Puanı Detayına Dikkat… basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarında devam eden işe alımlar kapsamında bir açıklama da geçtiğimiz gün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan geldi. Bünyesine bağlı İklim Değişikliği Başkanlığı’na sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, gerçekleştireceği alıma ilişkin detayları bildirdi. Personel sayısına ilişkin de bilgi veren bakanlık, başvuru takvimini de yayınladı.

Devam eden personel alımları kapsamında bakanlığa bağlı olarak Ankara’da hizmet veren İklim Değişikliği Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin B fıkrasına göre, 6 personel alacağını belirtti. Personel alımları kapsamında kadronun sözleşmeli personel olduğunu açıklayan İklim Değişikliği Başkanlığı, alım yöntemi olarak Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sıralamasının kullanılacağına dikkat çekti. İşte detaylar…

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Yeni personel alımı ilanlarını yayımlayan İklim Değişikliği Başkanlığı, 3 kadın ve 3 erkek olmak üzere 6 personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Branşların destek personeli olduğunu bildiren İklim Değişikliği Başkanlığı, yeni personellerin alanını ise temizlik olarak duyurdu. İstenilen puan türünü KPSSP94 olarak belirten İklim Değişikliği Başkanlığı, adayların lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmasını şart koştu.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIM ŞARTLARI

Personel alım şartlarına ilişkin de bilgi veren İklim Değişikliği Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlarının tamamının taşınmasını şart koştu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, adli sabıka kaydı bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartların yer aldığı bu genel kurallara ek olarak İklim Değişikliği Başkanlığı, adayların 35 yaşını doldurmamış olması koşulunu ekledi.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAŞKANLIĞI PERSONEL KPSS ŞARTI

KPSS şartına ilişkin de açıklama yapan İklim Değişikliği Başkanlığı, konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısı kadar aday arasına girmek” ifadelerini kullandı. İklim Değişikliği Başkanlığı ayrıca, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapacağını da belirtti.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAŞKANLIĞI PERSONEL BAŞVURU TARİHİ

Başvuru işlemlerine ilişkin de bilgi veren İklim Değişikliği Başkanlığı, başvuruları 13 Mart 2023 tarihinde başlattı. Başvuruların 24 Mart 2023 saat 23:59’a kadar devam edeceğini duyuran İklim Değişikliği Başkanlığı, başvuruların yapılacağı adresi ise, e-Devlet üzerinden İklim Değişikliği Başkanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı olarak ilan etti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu