BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Beklenen Haber Açıklandı İstanbul’daki Dönüşüm 70 bin ile 80 bin Konut Alanı Belli Oldu! Yeşil Alan Ayrılmış Olacak! basvurusonucu

İstanbul’da son günlerde 1,5 milyonluk dönüşüm için belirli konut alanları açıklandı. Hatay ve Kahramanmaraş depremleri sonrasında kentsel dönüşümünün öneminin bir kez daha anlaşılmasıyla beraber İstanbul’da da kentsel dönüşüm faaliyetlerinin hızlandığı bildiriliyor.

Beklenen Haber Açıklandı İstanbul’daki Dönüşüm 70 bin ile 80 bin Konut Alanı Belli Oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanan haberler yakın bir zaman içinde İstanbul’daki kentsel dönüşüm sürecinin başlayacağı belirlendi. Kentsel dönüşümün gerçekleşeceği alanlar Esenler bölgesinde olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda Esenler’de bulunan araziye yaklaşık olarak 70 bin ile 80 bin konut yapılacak. Yeni konut inşasıyla beraber yeni yapılacak olan konutların TOKİ tarafından depreme dayanıklı şekilde yapılması bekleniyor.

beklenen haber açıklandı i̇stanbul’daki dönüşüm 70 bin ile 80 bin konut alanı belli
beklenen haber açıklandı i̇stanbul’daki dönüşüm 70 bin ile 80 bin konut alanı belli

Yeşil Alan Ayrılmış Olacak

Herkesin merakla beklediği sorulardan birisi de kentsel dönüşüm kapsamında yeşil alana ne olacağı olarak ön plana çıkıyor. Bu kapsamda yeşil alanın tamamıyla ayrılacağı ve yeşil alana hiçbir şekilde dokunulmayacağı Murat Kurum tarafından açıklandı.  Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalarda İstanbul’da dönüşmesi planlanan yaklaşık olarak 1,5 milyon düzeyinde konut olduğu tahmin ediliyor.

Yeşil alanın yanı sıra yapılacak olan kentsel dönüşüm faaliyetleriyle beraber İstanbul’un nüfus yoğunluğunun konut sıkıntısının da giderilmesi planlanıyor. Hükümet yetkilileri tarafından da konuyla ilgili açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan kentsel dönüşümün önemine vurgu yaparak çalışmaların aralıksız devam edeceğini dile getirdi.

beklenen haber açıklandı i̇stanbul’daki dönüşüm 70 bin ile 80 bin konut alanı belli
beklenen haber açıklandı i̇stanbul’daki dönüşüm 70 bin ile 80 bin konut alanı belli

Taşımalar Etaplar Halinde Gerçekleşecek

Konutların taşıma sürecinin nasıl gerçekleşeceği sorusu son günlerde merak edilen soru başlıkları arasında bulunuyor. Taşıma sürecinin 5 yıl içinde etap halinde gerçekleşeceğini Murat Kurum açıkladı.  Yeni yapılacak alanın 70 bin ile 80 bin konutun sığabileceği bir alan odluğu dile getirildi. Böylelikle yeni yapılacak konut alanlarıyla beraber depreme dayanıklı sismik sistem özellikleri bulunan TOKİ tarafından yeni yaşam alanları oluşturulmuş olacak.

Aynı zamanda Murat Kurum konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak kira desteklerinin de devam edeceğini dile getirdi. Böylelikle kişiler bu süreçte hiçbir şekilde mağdur olmayacak dedi. Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalarla beraber böylelikle kişilerin merak ettiği taşınma sürecinin bütün detayları aktarılmış oldu.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu