BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Belediye İşe Alım İlanını Yayımladı; Onlarca Kişiyi İstihdam Etmek İçin Düğmeye Bastı! Şartlara Dikkat: Sadece Zabıta Ve Memur Alınacak! basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarının işe alım ilanları yayımlamaya devam ettiği şu günlerde, özellikle belediyelerden yayımlanan ilanların sayısı artmaya başladı. Bu kapsamda Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, yeni bir alım yapacağını duyurdu. Gerçekleştireceği alım kapsamında memur ve zabıta alımı yapacak olan Osmangazi Belediyesi, alımın genel ve özel şartlarına ilişkin bilgi verdi.

Personel alımına ilişkin tüm detayları yayınlamış olan Osmangazi Belediyesi, mezuniyet şartlarından genel şartlara kadar pek çok bilgiyi kamuoyu ile paylaştı. Toplamda 5 düz memur; 20 zabıta memuru olmak üzere 25 kişiyi istihdam edecek olan Osmangazi Belediyesi, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı arayıp aramayacağını da bildirdi. İşte Osmangazi Belediyesi personel alımı şartları…

PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI İLAN EDİLDİ

Osmangazi Belediyesi’nin arayacağı genel şartlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndakilerden farklı olmayacak. Bu kapsamda T.C. vatandaşı olanların başvurularını değerlendirmeye alacak olan Osmangazi Belediyesi, kamu haklarından mahrum olmayan, askerlik ile ilişiği bulunmayan, sağlık sorunları olmayan, KPSS’den 70 ve üzeri puan alan kişilerin başvurularını kabul edecek. Osmangazi Belediyesi, zabıtlarda ek olarak 30 yaşını doldurmamış olmakla birlikte, erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda ise en az 1,60 metre boy şartı isteyecek.

MEZUNİYET ŞARTLARI AÇIKLANDI

Pozisyonlara özel mezuniyet şartlarını duyuran Osmangazi Belediyesi, 5 memur alımı için; bankacılık, bankacılık ve sigortacılık, ekonometri, ekonomi, ekonomi ve finans, finans ve bankacılık, iktisat, istatistik, işletme mühendisliği, matematik mühendisliği, maliye, muhasebe ve finansman yönetimi olmak üzere lisans mezunu olanlara değerlendirmeye alacak. 10 zabıta memuru için yerel yönetimler ve mahalli idareler bölümünden mezuniyet arayan Osmangazi Belediyesi, 2 zabıta memuru için ise gıda teknolojisi, gıda teknikerliği, gıda kalitesi ve sağlık kontrolü, çevre koruma, çevre kirlenmesi ve kontrolü, çevre sağlığı, çevre, çevre temizlik hizmetleri gibi bölümlerden ön lisans şartı arayacak. Tüm zabıtalar için en az B sınıfı ehliyete sahibi olmak da şart koşulacak.

LİSE MEZUNU ALIMLAR VAR

Osmangazi Belediyesi tarafından yapılacak olan personel alımlarının tamamı ön lisans ya da lisans mezunu olarak gerçekleştirilmeyecek. Aynı zamanda lise mezunu personel alımı da yapacak olan Osmangazi Belediyesi, lise mezunu olarak 8 zabıta memuru istihdam edecek.

BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ

Öte yandan Osmangazi Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan zabıta memuru alımı ile düz memur alımı için başvuru süreci başladı. Zabıta alımı için şahsen başvuru yapılacakken; diğer pozisyonlar için başvurular posta ya da e-Posta yoluyla da gerçekleştirilebilecek. İşe alım için başvurular, Osmangazi Belediyesi’nin ilgili birimine, 13 Mart ile 17 Mart 2023 tarihleri arasında yapılabilecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu