BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Belediyeler Tarafından Yapılacak Olan Personel – Memur Alımları! Başvuru İle İlgili TÜM DETAYLAR! basvurusonucu

Belediyeler, memur alımı için ilanlar yayımladı. Zabıta, itfaiye eri ve düz memur kadrolarına yapılan alım için en az lise mezunu ve 60 KPSS puanı şartı aranacak. İlanlara başvuruda bulunacak adaylar için şartlar detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Belediyeler Tarafından Yapılacak Olan Personel Alımları

Belediyeler genel idare hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere zabıta memuru alımı, itfaiye eri alımı ve düz memur alımı gerçekleştirecektir. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi toplamda 144 memur alımı yapacaklar.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne İtfaiye Eri Alımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesine gerçekleştirilecek İtfaiye Eri alımı için herhangi bir ön lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. Alımlar 10. dereceli kadroda istihdam edilecek olup, P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır. 100 kişilik alım kadrosunda kadın ve erkek adaylar eşit şekilde yer alacaktır.

belediyeler tarafından yapılacak olan personel - memur alımları! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
belediyeler tarafından yapılacak olan personel – memur alımları! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Konya Büyükşehir Belediyesi’ne Ön Lisans Mezunu Memur Alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesine Ön Lisans mezunu memur alımı gerçekleştirilecek. Alımlar Genel İdare Hizmetleri sınıfında yapılacak olup, KPSS’den en az 65 puan almış olan kadın ve erkek adaylar başvuruda bulunabileceklerdir.

Osmangazi Belediyesi’ne Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu Memur Alımı

Osmangazi Belediyesi bünyesine gerçekleştirilecek olan memur alımı için Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecektir. Alımlar Düz Memur ve Zabıta Memuru kadrosunda gerçekleştirilecek olup, KPSS’den en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. 25 kişilik alım kadrosunda kadın ve erkek adaylar eşit şekilde yer alacaktır.

Zabıta Alımlarına Dair Detaylar

Zabıta alımlarında boy, yaş ve sürücü belgesi şartları aranacaktır. Erkek adaylar 167 cm, kadın adaylar ise 160 cm boyundan kısa boylu olamayacak, 30 yaşından büyük olmamaları gerekecek ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekecektir.

belediyeler tarafından yapılacak olan personel - memur alımları! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
belediyeler tarafından yapılacak olan personel – memur alımları! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Başvuru Şartları

Belediyelerin memur alımı için başvuru yapacak adaylar, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi kapsamında belirlenen genel şartları taşımalıdır. Bunun yanı sıra, alım yapılacak kadrolara göre KPSS, eğitim ve mesleki şartları da karşılamaları gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olabilirler.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu