BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Binance’a Açılan Dava, Bitcoin Rüzgarını Tersine Çevirdi! 27 Bin Doların Altına Geriledi! basvurusonucu

Son yılların en dikkat çeken yatırım araçları arasında yer alan kripto paralar, uzun zamandır dalgalı grafikler sergileyerek yatırımcılarını ve potansiyel yatırımcılarını endişelendirmeye devam ediyorlar. 2021 yılının sonlarına doğru para piyasalarında ve altın piyasasında yaşanan olumsuz gelişmelerden etkilenerek dibe çekilen ve yatırımcılarını ciddi oranlarda kayba uğratan kripto paralar, 2022 yılını da oldukça hareketli geçirdi.

Son dönemlerde Amerika’da yaşanan olumsuz gelişmelere bağlı olarak oklarını tersi yöne çeviren ve yükseliş hızlarını bir anda artıran kripto paralar, yatırımcılarının yüzlerini güldürdü. Özellikle 9 aylık bir aranın ardından 28 bin dolar seviyesini aşan Bitcoin, yatırımcıların ralli umutlarını yeşertti.

Bitcoin’e bağlı olarak diğer kripto paralarda da yükselen grafikler gözlenirken ABD tarafından gelen baskıcı düzenleyici politikalar, kripto paraların başlarına yine bela oldu. Bir süredir kripto borsalarını yakından takip eden Amerika, bu kez de dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance ile ilgili bir karara vardı. Verilen kararın ardından Bitcoin’de geri çekilmeler gözlendi.

HEM ŞİRKETE HEM YÖNETİCİYE DAVA AÇILDI!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance, Amerika’dan gelen dava hamlesi ile sarsıldı. Edinilen bilgilere göre ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) hem Binance’a hem de şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi Changpeng Zhao’ya dava açtı.

KURAL İHLALİNE DİKKAT ÇEKTİ!

CFTC tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Chicago federal mahkemesinde açılmış olan davada Zhao, düzenleme ihlalleri suçu ile suçlandı. Şirketin CTFT’ye uygun çerçevede kaydolmadığı ve bazı yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçtığı ileri sürüldü. Ayrıca federal yasalarının da şirket tarafından dikkate alınmadığı iddia edildi. Para cezasının yanı sıra, ihlallerin devam etme ihtimallerine karşı ihtiyati tedbir talebinde bulunuldu.

KRİPTO PARALAR DÜŞÜŞE GEÇTİ!

Binance’a yönelik yapılan suçlamaların ardından kripto para piyasalarında aşağı yönlü hareketler başladı. Bitcoin günler sonra 27 bin dolar seviyesinin altına gerilerken Marathon Global, Riot Platforms ve Coinbase Global gibi kripto borsalarının hisselerinde de yaklaşık olarak yüzde 10’luk bir düşüş kayda geçti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu