BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Bitcoin Tahminlerinde Dudak Uçuklatan Rakamlar Gelmeye Başladı! Bu Hızla Giderse, Bitcoin O Rakamı Her An Görebilir! İşte Son Durum basvurusonucu

Kripto para piyasalarında devam eden hareketlilik kafaları resmen karıştırmaya başladı. Geçtiğimiz hafta dibi gören Bitcoin, bu hafta yeniden rekor denemelerine başladı. Şimdilerde 27 bin 501,70 dolardan işlem gören Bitcoin, sadece son 24 saatte yüzde 0,42 değer kazandı. Bitcoin’in gidişatı merak konusu olmaya devam ederken; Kripto türev devi BitMEX’in kurucu ve eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin tahminin açıkladı.

Bitcoin’de ocak ayında başlayan ralli hareketi, şubat ayında kesintiye uğrarken; tüm banka iflaslarına ve Amerikan Merkez Bankası FED’in sıkı para politikasına rağmen, uzun süre değer kaybı yaratmadı. Tam aksine yeniden hızla yükselmeye başlayan Bitcoin ve diğer altcoinlerin değeri günden güne artmaya başladı. İyi bir rallinin geleceğini tahmin eden isimlerden biri olan Arthur Hayes ise, Bitcoin için öngördüğü yeni seviyeyi duyurdu. İşte kripto para piyasalarında son durum…

MERKEZ BANKALARININ ‘U’ YAPMASI ÇOK MÜMKÜN

fed faiz kararı mart ayında ne zaman açıklanacak? politika faizindeki artış kararına dair detaylar

Aslında FED gibi pek çok merkez bankasının baskıyı uzunca süre sürdüremeyeceği, sadece kripto para piyasaları analistlerinin değil, tüm finans uzmanlarının gündeminde. Kısa süre içerisinde FED’in geri adım atacağı konuşulurken, bu görüşü savunan isimlerden biri de Arthur Hayes oldu. Hayes, FED’de bir ‘U’ dönüşü beklerken, piyasaları kontrol eden sıkı para politikasının kısa süre içerisinde sona ermesinin kaçınılmaz olduğunu bildirdi.

BİTCOİN’İN YENİ HEDEFİ 1 MİLYON DOLAR OLABİLİR

Açıklamalarında Çin Halk Bankası’nın bankaların zorunlu karşılık oranını (RRR) yüzde 0,25 oranında azalttığına işaret eden Arthur Hayes, Bitcoin fiyatı için koyduğu yeni hedefi 1 milyon dolar olarak ilan etti. Çin’de bankalara daha fazla hükümet müdahalesi ve sermaye girişinin geleceği tezini savunan Hayes, bu nedenle Bitcoin’in hızla yükseleceğini söyledi.

BİTCOİN’İN TARİHİ ZİRVESİ 69 BİN DOLAR OLMUŞTU

bitcoin’in düşüşü! fed başkanı jerome powell'ın açıklaması satış baskısı yarattı

Federal Reserv Banka Vadeli Finansman Programı’na (BTFP) ilişkin açıklamalarda da bulunan Arthur Hayes, açıklamasında Bitcoin’in son seviyesine de dikkat çekti. Tarihi rekoru olan 69 bin doları hatırlatan Hayes, yazılı olarak yaptığı açıklamanın ilgili kısmında; “Fed, COVID-19’a tepki olarak 4.189 trilyon dolar bastı. Fed, BTFP’nin uygulanmasıyla birlikte dolaylı olarak 4,4 trilyon dolar basmış oldu. COVID-19 dönemindeki dolar basımı sırasında Bitcoin 3 bin dolardan 69 bin dolara yükselmişti. Peki bu sefer ne olacak?” diye sordu.

YENİ RALLİNİN HERKESTE NEFRET UYANDIRMASI ÇOK OLASI

Beklenen yeni Bitcoin rallisine ilişkin de konuşan Arthur Hayes, aynı zamanda bu rallinin getireceği tartışmaları da şimdiden öngördü. Hayes’in konuya ilişkin açıklamasında ise; “Bunu takip eden Bitcoin rallisi şimdiye kadarki en nefret edilen rallilerden biri olacak. İnsanlar, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası 2022’de yaşanan onca kötü şeyden sonra nasıl sert bir ralli yapabilir diye sorgulamaya başlayacak. İnsanlar, Bitcoin’in ve onunla ilişkili olanların pislik olduğunu öğrenmedi mi? İnsanlar, Bitcoin‘in büyük bankaların iflasına neden olduğu ve ABD bankacılık sistemini neredeyse tükettiğine dair anlatıdan korkmuyor mu?” ifadeleri yer aldı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu