BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Borç Kapatma Kredisi Hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Açıklama Geldi! basvurusonucu

Dikkat vatandaşlara, borçlarını kapatma fırsatı geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, borç kapatma kredisi sağlayacak açıklamalarda bulundu.

Borç Kapatma Kredisi Hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Açıklama Geldi 

Şimdi vatandaşlar, borçlarını kapatabilecekleri bankaları araştırmaya başladılar.

Çözüm Önerisi Cumhurbaşkanı’ndan Geldi

Cumhurbaşkanı’nın açıklamasıyla birlikte, ülkemizdeki ekonomik sıkıntılar artarak devam ediyor. Vatandaşlar bankalardan aldıkları kredileri ödeme konusunda zorluklar yaşarken, kredi kartı ödemelerinde de aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bu zor günlerde Cumhurbaşkanı’nın önerisiyle borç kapatma kredisi imkânı sunuluyor. Bu kredi sayesinde, vatandaşlarımızın zor zamanlarında bir nebze olsun rahatlaması ve finansal yüklerinin hafiflemesi hedefleniyor.

Bankalar Borç Kapatma Kredisi İle Vatandaşların Yükünü Hafifletiyor

Borç sıkıntısından dolayı nefes almakta güçlük çeken vatandaşlarımız, bankaların sunduğu çözüm önerileri arasında borç birleştirme, yapılandırma ve transfer gibi seçeneklere yöneliyorlar. Artık bankalar, bu seçeneklere bir yenisi daha ekleyerek borç kapatma kredisi imkânı sunmaya başladılar.

borç kapatma kredisi hakkında cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın açıklama geldi!
borç kapatma kredisi hakkında cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın açıklama geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bildirdiği gibi, kamu bankaları aracılığıyla borç kapatma kredisi tekrar aktif hale getirildi. Bu kredi sayesinde, vatandaşlar borçlarını tek bir çatı altında toplayarak daha kolay bir şekilde ödeyebilecekler. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamak için gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

24 Ay ve 60 Ay Vade Seçeneği İmkânı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan bildirimde, ödeme zorluğu yaşayan vatandaşların tüm borçlarının tek bir çatı altında toplanacağı açıklandı. Bu doğrultuda, kredi kartı borcu hangi bankaya ait olursa olsun Ziraat Bankası’ndan alınacak kredi ile borçlar tek çatı altında toplanacak ve 24 ile 60 ay arasında taksitlendirme yapılabilecek.

borç kapatma kredisi hakkında cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın açıklama geldi!
borç kapatma kredisi hakkında cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın açıklama geldi!

Bu açıklama sonrası, diğer bankalar da borç kapatma kredisi sunmaya başladılar. Vatandaşlar, bu imkânlardan faydalanarak borçlarını ödeme konusunda rahat bir nefes almaya başladılar. Bankaların sunduğu imkânlar arasında; düşük faiz oranları, uzun vadeli taksitlendirme seçenekleri ve esnek ödeme koşulları yer alıyor.  Bankaların sunduğu borç kapatma kredisi seçenekleri şu şekildedir:

  • Garanti BBVA 12 ile 36 ay süren 50 bin ile 100 bin TL aralığındaki borçlar için vadeli ödeme imkânı sunuyor
  • İş Bankası ise vatandaşlara 36 ay süren vadeli bir ödeme planı sunuyor.

Ödeme erteleme seçeneği sadece ING Bank ve Akbank tarafından sunuluyor. Diğer bankaların sunmuş olduğu vade seçenekleri belirtilmekle birlikte, ödeme erteleme seçenekleri bulunmuyor.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu