BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Borçlar Siliniyor Hemen Başvurun! Vergi Affı Yapılandırma Paketi… basvurusonucu

Türkiye Büyük millet meclisi yepyeni bir adım atarak borcu olan vatandaşların borçlarını yapılandırma yoluna gitti. Alt kapsamında birçok kategoride yer alan cezalar silinecek. Vergi affı borcu yeniden yapılandırma yasa tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi.

Borçlar Siliniyor Hemen Başvurun

Bu kapsam dahilinde trafik cezaları askerlik köprü nüfus otoyol kaçak geçişleri cezaları adli ve idari para cezaları öğrenim kredisi borçları ve daha önceden hiç kesilmemiş destekleme prim borçları da dahil olmak üzere bu tür cezaları kapsayan vergi affı yapılandırma paketi yeniden yapılandırma yönetmeliğine dahil edildi.

borçlar siliniyor hemen başvurun! vergi affı yapılandırma paketi...
borçlar siliniyor hemen başvurun! vergi affı yapılandırma paketi…

Vergi Affı Yapılandırma Paketi Hangi Cezaları Kapsıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde seçim öncesinde büyük çalışmalar devam ederken bir yandan vergi affı borçları yeniden yapılandırma yasa tasarısı da büyük çoğunluk ile kabul edildi. Bu kapsam dahilinde trafik cezası olan ve ödeyemeyen vatandaşlar köprü geçişlerindeki ödenmeyen cezalar otoyol kaçak geçişleri sırasında kesilen cezaları kapsıyor. Ayrıca adli açıdan ve idari açıdan para cezalarını çarptırılan ve bu meblayı ödeyemeyen vatandaşlar, daha önceden öğrenim kredisi çekmiş ve bu borçları ödeyememiş öğrenciler ve daha birçok cezayı kapsayan yapılandırma paketi ile birçok vatandaş faydalanacak.

Artan borçlarla mücadele kapsamında vergi mükelleflerini bir nebze olsun rahatlatmak adına çok önemli bir karar olarak görülüyor. Kabul edilen bu tasarı ile çok çeşitli türlerde para cezaları ve borçların altına giren vatandaşlara Çok kapsamlı bir çözüm üretiliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmesinin hemen ardından vergi affı ile ilgili yönetmelik resmi anlamda yasal konuma gelerek resmi gazetede yayınlandı.

borçlar siliniyor hemen başvurun! vergi affı yapılandırma paketi...
borçlar siliniyor hemen başvurun! vergi affı yapılandırma paketi…

Bu zamana kadar en kapsamlı olarak uygulamaya konulan yeniden yapılandırma paketi düzenlemesinde vergi affı programı uygulanacak. Ancak bilinmesi gereken bir nokta var ki 31 Aralık 2022 tarihinden önce kesilen cezalar prim borçları vergi borçları öğrenim kredisi ve trafik cezaları uygulama kapsamında olacak. Borcu olan vatandaşlar yapılandırdıktan sonra borç miktarlarını 48 eşit taksitle ödeme imkânına sahip olacaklar. Bu yapılandırma kapsamından faydalanmak için başvuru yapmak ve kesilen borçları yapılandırmak gerekiyor.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu