BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Bugünden İtibaren Para Bekleyenlerin Hesabına Yatırılıyor! basvurusonucu

Ödeme beklemekte olan kişilere güzel haber geldi. Ödemeleri bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlıyor. Geliri az olan ailelere her ay belirli oranda ve belirli tarihlerde yapılan ödemeler gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılmış olan açıklamaya göre Aile Destek ödemelerinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri e-devlet üzerinden başvurularını yaptıktan sonra bu ödemeye katılabilecek.

Bugünden İtibaren Para Bekleyenlerin Hesabına Yatırılıyor

Geliri az olan ihtiyaç sahibi ailelere destek verilecek. E-devlet üzerinden yapılan başvuru sonrasında başvurusu onaylanan vatandaşlar 1250 TL’ye kadar destekten faydalanabiliyor. Hak sahiplerine mart ayı ödemeleri bugünden itibaren gerçekleştirilecek.

Geçim zorluğu çeken ailelere yönelik gerçekleştirilen aile destek ödemesi hesaplara yatmaya başladı. Her ay düzenli bir şekilde hesaplara yatan ödemelerin Mart ayı için olan bölümü bugünden itibaren hesaplara geçirilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Gelen Açıklama

Konuya ilişkin yapılan açıklamada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuk desteği bileşeni kapsamında az gelirli ailelere destek ödemesi yapacağını açıkladı. 2.4 milyon hane için 1 milyar TL ve Aile Destek bileşeni kapsamlı içerisinde 3,3 milyar TL olmak üzere toplam olarak 3,3 milyonu hanemize 4,3 milyar TL tutarında destek ödemesi gerçekleştireceğiz diye açıklamada bulundu.

bugünden i̇tibaren para bekleyenlerin hesabına yatırılıyor!
bugünden i̇tibaren para bekleyenlerin hesabına yatırılıyor!

Aile Destek Başvuruları İçin Ne Yapılması Gerekir

Aynı destek programı başvuruları e-devlet üzerinden yapılması gerekiyor. E-devlet kullanımı yapmayan vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına veya Bakanlığın herhangi bir kurumuna giderek başvurusunu gerçekleştirebilecek. Aile Destek ödemelerinde yapılacak oran 450 TL ve altı olanlar için 1250 TL ödeme yapılacak 450 TL üzeri 911,15 TL ve altı olanlara 1.100 ödeme yapılacak.

Ayrıca 911,15 üzeri 1372,30 TL ve altı olanlar 950 TL ödemesi gerçekleşecek. 1372,30 TL üzeri ve 1833,45 TL’den az olanlar ise 850 TL ödeme alacak. Yapılacak olan bu destek yardımları için bireylerin başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

bugünden i̇tibaren para bekleyenlerin hesabına yatırılıyor!
bugünden i̇tibaren para bekleyenlerin hesabına yatırılıyor!

Başvuruda bulunamayan vatandaşlar hiçbir şekilde bu destekten yararlanamayacak. Başvurular aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına olduğu gibi e-devlet üzerinden de başvuru yapan vatandaşların başvuruları kabul görecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu