BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den Son Dakika Açıklaması! Emekli İkramiyesi Zammı İçin Harekete Geçildi! EYT’liler De Yararlanacak! basvurusonucu

Haziran 2022 tarihinde tamamlanmış olan 3600 ek gösterge düzenleme çalışmalarının hemen ardından senelerdir beklenen EYT düzenleme çalışmaları için de harekete geçirmiş ve ilgili çalışmalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın önderliğinde yürütülmüştü. 2022 yılının sonu itibari ile yürürlükte olması planlanan EYT düzenleme çalışmaları, çeşitli aksaklıklardan ötürü 2023 yılına sarktı. Sürecin uzaması ile birlikte yeni dönemde de emekli olma hayallerinin gerçekleşemeyeceği ile ilgili tedirginlik yaşayan EYT’liler, 3 Mart tarihinde yayınlanmış olan Resmi Gazete aracılığı ile sonunda rahat bir nefes alabildi.

EYT’lilerin yıllardır süren mağduriyetlerine sebep olan yaş faktörünü ortadan kaldıran, prim günü şartını güncelleyen ve hizmet süresi şartını ortaya koyan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3 Mart tarihi itibari ile emeklilik başvurularının kabul edilmeye başlanacağını duyurdu. O tarihten bu yana Sosyal Güvenli Kurumu Müdürlüklerinde ciddi bir mesai harcanırken EYT’lilerin ilk maaşlarını ne zaman alacakları, bayram ikramiyelerinden yararlanıp yararlanamayacakları merak konusu oldu.

EYT’lilerin emeklilik başvuruları kabul edilmeye devam edilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin en düşük emekli maaşı ve emekli ikramiyesi ödemeleri için harekete geçilmiş olduğunu belirtti.

EMEKLİYE ZAM MÜJDESİ!

bakan bilgin'den son dakika eyt açıklaması! zorunlu emeklilik…

Sene başında 3 bin 500 TL’den 5 bin 500 TL’ye yükseltilmiş olan en düşük emekli maaşı, emekliler tarafından yeterli bulunmamıştı. Öte yandan senelerdir bin 100 TL olarak ödenen emekli ikramiyesinde de düzenleme yapılması gerektiği belirtilmişti. Vatandaşların bu isteklerine karşılık verilip verilmeyeceği merak edilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den konuya ilişkin bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin, en düşük emekli maaşını ve emekli ikramiyesini yükseltecek alternatif modeller üzerinde çalışılmaya başlandığını bildirdi.

EYT’LİLER EMEKLİ İKRAMİYESİ ALABİLECEK Mİ?

Mart ayı itibari ile emeklilik başvurusunu tamamlayan ve başvurusu kurum tarafından onaylanan tüm vatandaşlar, nisan ayında bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler.

EYT’LİLERİN MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK

Mart ayı içerisinde emeklilik başvuruları onaylanmış olan EYT’li vatandaşlar, nisan ayında ilk maaşlarını hesaplarından çekebilecekler.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu