BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Çevre Bakanlığı, 11 Farklı Alanda 500 Kamu Personeli İçin Başvuruları Açtı! Başvuru Şartları ve DETAYLARI! basvurusonucu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 11 farklı alanda toplamda 500 kamu personel alımı için başvuruların başladığını duyurdu.

Çevre Bakanlığı, 11 Farklı Alanda 500 Kamu Personeli İçin Başvuruları Açtı!

Başvurular online olarak yapılabilecek gerekli şartları taşıyan kişiler başvurularını yerine getirebilirler.

500 Kamu Personel Alımında Açıklanan Meslek Grupları

Bakanlık tarafından yayınlanan ilanda, 223 İnşaat Mühendisi, 25 Harita Mühendisi, 35 Makine Mühendisi, 35 Elektrik-Elektronik Mühendisi, 35 Çevre Mühendisi, 20 Jeoloji Mühendisi, 20 Jeofizik Mühendisi, 33 Mimar, 25 Şehir Planlayıcı, 28 Avukat ve 21 Uzman kadrolarında personel alımı yapılacağı belirtildi.

Başvuru Koşulları ve Süreci

İlana başvuracak adayların, 2022 KPSS sınavından en az 70 puan almış olması ve ilan yayın tarihi itibariyle en az üç yıllık deneyime sahip olması gerekmektedir. Ayrıca, başvuru yapacak adayların 41 yaşından büyük olmaması, sağlık durumlarının uygun olması ve Türk vatandaşı olmaları şartları aranmaktadır. Başvurular, 22 Mart 2023 tarihinde başlamış olup, 27 Mart 2023 tarihine kadar online olarak tamamlanmalıdır. Başvurular sadece Kariyer Kapısı üzerinden kabul edilecek olup, şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 500 kamu personel alımı için başvuruların başlamış olması, adaylar için önemli bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Başvuru koşullarını sağlayan adayların, belirtilen süre içerisinde başvurularını tamamlaması ve takvimde yer alan tüm süreçleri takip etmesi gerekmektedir. Başvuru süreci ve diğer güncellemeler için resmi duyurulara dikkat ediniz.

çevre bakanlığı, 11 farklı alanda 500 kamu personeli i̇çin başvuruları açtı! başvuru şartları ve detaylari!
çevre bakanlığı, 11 farklı alanda 500 kamu personeli i̇çin başvuruları açtı! başvuru şartları ve detaylari!

Öğrenim ve Mesleki Şartlar Aranıyor

Başvuru yapacak adayların, Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışı üniversitelerinden lisans düzeyinde eğitim almış olmaları gerekmektedir. Avukat kadrosu için adayların, Baro Disiplin Kurulu tarafından uyarılma cezası almamış ve Türkiye’nin herhangi bir barosuna kayıtlı olması şartı bulunmaktadır. Uzman kadrosuna başvuracak adayların ise; belirtilen bölümlerden yurt dışı mezunu olması gerekmektedir.

Çevre Bakanlığı’nın 11 alanda toplamda 500 kamu personel alımı için başvuruların başladığı ve online olarak tamamlanması gereken sürecin başlamış olduğu açıklandı. Adayların başvuru sürecine dair tüm detaylara dikkat etmeleri ve belirtilen şartları sağlamaları önem taşımaktadır.

çevre bakanlığı, 11 farklı alanda 500 kamu personeli i̇çin başvuruları açtı! başvuru şartları ve detaylari!
çevre bakanlığı, 11 farklı alanda 500 kamu personeli i̇çin başvuruları açtı! başvuru şartları ve detaylari!

Online Başvurular Kariyer Kapısı Üzerinden Alınacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 11 farklı alanda toplamda 500 kamu personel alımı için başvuruların 22 Mart 2023 tarihinde başladığını ve 27 Mart 2023 tarihine kadar online olarak tamamlanması gerektiğini duyurdu. Başvurular sadece Kariyer Kapısı üzerinden kabul edilecek olup, şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu