BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Denizli’de Yasak! Hayvan Otlatma Yasağı GETİRİLDİ! basvurusonucu

Denizli’de hayvan pazarlarının kapatılmasının hemen ardından gerekli önlemlerde alınmaya devam ediyor. Özellikle şap hastalığının yayılmaması adına devlet tarafından çok sayıda önlem alınmıştı.

Denizli’de Yasak! Hayvan Otlatma Yasağı GETİRİLDİ!

Denizli Çivril ilçesinde hayvan pazarları kapatılmıştır ve bunun ardından hayvanlara otlatma yasağı da getirildi. Ülke genelinde görülen şap hastalığı nedeniyle bazı bölgelerde hayvan pazarları kapatılmıştı. İkinci bir emre kadar hayvan pazarları kapalı kalacak. Denizli bölgesinde de Çivril hayvan pazarının tedbir hedefli olarak kapatılmasının hemen ardından mera ve ortaklara çıkarılmasına yasaklandı.

denizli’de yasak! hayvan otlatma yasağı geti̇ri̇ldi̇!
denizli’de yasak! hayvan otlatma yasağı geti̇ri̇ldi̇!

Konu İle Alakalı Mahalle Muhtarlarına Bir Yazı Gönderildi;

“An itibariyle küçükbaş ve büyükbaş hayvanların herhangi bir mahalleden diğer mahalleye sevke çıkarılması otlatılması tamamen yasaklanmıştır. Lütfen büyükbaş ve küçükbaş hayvan besicileri bu konuları paylaşalım. Sevki yapılan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar olmasın belirtilen hususların hayvanı olan vatandaşlara duyuralım. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına bu konu önemlidir. İkinci bir emre kadar küçük ve büyük aşk hayvanları o satmaya çıkarılması yasaklanmıştır.”

denizli’de yasak! hayvan otlatma yasağı geti̇ri̇ldi̇!
denizli’de yasak! hayvan otlatma yasağı geti̇ri̇ldi̇!

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu