BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Deprem Bölgesini Sel Vurdu: Şanlıurfa Ve Adıyaman’da Çok Sayıda Can Kaybı Var basvurusonucu

Yaşanan sel felaketinden dolayı Adıyaman’da ve Şanlıurfa’da çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Kayıpların olduğu ve arama kurtarma çalışmalarına devam ettiği duyuruldu.

Elde edilen en son bilgilere göre Şanlıurfa’da sel felaketi nedeniyle 12 kişi yaşamını yitirdi. Sel Adıyaman’a da ciddi şekilde su baskınlarına neden oldu. Sel sularına kapılan ve konteynırda yaşayan iki kişi hayatını kaybetti. Her iki şehirde de sel bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bodrum Katta 5 Ceset Bulundu

Şanlıurfa İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Veysel Karani Mahallesi’nde yapılan arama kurtarmaları araba kurtarma çalışmaları doğrultusunda Yavuz Apartmanında bodrum katında Suriye uyruklu vatandaşlardan 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Adıyaman’da 2 Kişi Yaşamını Yitirdi

Deprem bölgelerinden olan Adıyaman’da da sel ciddi şekilde etkili oldu. konteynerde yaşayan iki kişi hayatını kaybetti Adıyaman’daki kent merkezinden geçen Eğriçay’ın taşması sonucu Atatürk Bulvarı’ndaki trafikte de ciddi şekilde aksamalar oldu cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Bakan Soylu: Tedbirlerimiz ve uyarılarımız devam ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da deprem bölgesinde bir takım incelemelerde bulundu. Adıyaman’a ilişkin açıklama yaptı. Dere yatakların etrafında bulunmamak gerekiyor. İlgili birimlerimiz tüm tedbirleri almıştır ifadelerini kullandı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu