BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Devlet Su İşleri Bin 273 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Belli Oldu! DSİ Personel Atamalarını Nasıl Yapacak? basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilmek, her dönemde vatandaşlar tarafından oldukça önem verilen konulardan birisi oldu. Özel sektör bünyesinde hizmet veren firmalarda yaşanan birtakım sorunlar ile yüzleşmek istemeyen, kariyerini ve aylık kazancını çalışma hayatı boyunca devlet güvencesi altına almak isteyen vatandaşlar, yeni dönemde ağırlaşan ekonomik şartlar karşısında bu isteklerini bir an önce hayata geçirmenin yollarını araştırmaya başladı.

Yeni yıla girilmesi ile birlikte eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan birçok kamu kurumu ve kuruluşu, şimdiye kadar binlerce yeni personeli bünyelerinde görevlendirdi. Bazı kamu kurumları ise sınavlarını gerçekleştirmiş olmasına rağmen sonuçları henüz açıklamadı. Bu noktada bir süredir başvuru sonuçlarını açıklaması beklenen kurumlardan birisi de Devlet Su İşleri olarak öne çıktı. Geçtiğimiz haftalarda eksik kadrolarını belirleyerek sözleşmeli personel alımı ilanı düzenleyen DSİ, son günlerde arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya başlandı. Bu noktada DSİ kadrolarına başvuruda bulunan adayların yüzlerini güldüren yeni bir gelişme yaşandı. Kamu kurumu, başvuruları değerlendirdiğini belirterek atama sonuçlarını açıkladı.

DEVLET SU İŞLERİ ATAMA SONUÇLARI BELLİ OLDU!

dsi̇ 1273 sözleşmeli personel alımı son durum ne? devlet su i̇şleri ne zaman personel alımı yapacak? sonuçları açıklandı mı? Geçtiğimiz haftalarda sözleşmeli personel alımı için ilana çıkan Devlet Su İşleri, gündemde yeni bir duyuru ile yer aldı. Kamu kurumu, aday başvurularını değerlendirdiğini ve gerekli atamaları gerçekleştirdiğini belirtti.

DEVLET SU İŞLERİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Devlet Su İşleri tarafından düzenlenmiş olan sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmuş adaylar, başvuru sonuçlarını e- devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirler.

DEVLET SU İŞLERİ YEDEK ADAY ATAMASI YAPACAK MI?

Değerlendirme sonucunda DSİ kadrosuna dahil olmaya hak kazanmış olan adayların çeşitli sebeplerden ötürü belirlenen tarihlerde evrak teslimi yapmamaları durumunda, yedek adaylar sırası ile kadroya dahil edilecektir.

DEVLET SU İŞLERİ HANGİ KADROLARA PERSONEL ALDI?

Toplamda bin 273 sözleşmeli personelin atamasını yapan Devlet Su İşleri, yeni personelleri şu kadrolarda görevlendirecek:

  • Büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, biyosistem mühendisi, ziraat mühendisi, metalurji mühendisi, orman mühendisi, meteoroloji mühendisi, makine mühendisi, maden mühendisi, kimya mühendisi, jeoloji mühendisi, jeofizik mühendisi, inşaat mühendisi, harita mühendisi, elektrik mühendisi, elektrik- elektronik mühendisi, çevre mühendisi, bilgisayar mühendisi.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu