BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Devletten 250000 TL’lik Kredi Desteği! Hemen BAŞVUR! Nakit Paranı AL! basvurusonucu

Devlet her zamanki gibi yaraları saramaya devam ediyor. Büyük kayıplar verdiğimiz deprem bölgesindeki mağdur olan esnaf depremzedeler için 250000 TL’lik kredi desteği verileceğini Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat kendisi duyurusunu yaptı.

Devletten 250000 TL’lik Kredi Desteği Destekten Kimler Yararlanabilir?

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan nice kayıplar verdiğimiz deprem bölgesindeki depremzedeler için durmaksızın yeni paketler açıklamaya devam ediyor. 6 Şubat 2023 Türkiye için büyük bir yıkım yaşadı. Dünya genelinde benzerine az rastlanır bir felaket ile karşı karşıya kalan Türkiye yaralarını hızla sarmaya devam ediyor. 7,4 büyüklüğündeki bu depremden dile kolay 11 il ciddi zararlar aldı. Bu on bir ilde ciddi can kayıpları yaşandı. Bu zor günlerin çabuk atlatılması için hükümet boş durmuyor. Deprem bölgesinde yaşayan esnaflar için ve sanatkarlar için destek kredi paketi oluşturuldu.

devletten 250000 tl’lik kredi desteği! hemen başvur! nakit paranı al!
devletten 250000 tl’lik kredi desteği! hemen başvur! nakit paranı al!

Hangi Bankalar Destek Kredisi Veriyor?

Deprem bölgesinde bulunan esnaflar ve sanatkarlar bu destek kredisinden yararlanmaya hak kazanacaklar. Devlet bankası olan ziraat bankası, Halk bankası ve vakıf bankası 250000 TL’.lik kredi desteği vereceğini duyurdu. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat kendi ağzı ile bu güzel haberi depremzedelere duyurdu. Ve ayrıca ekledi; 250000 TL’lik kredinin yanı sıra 1 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olacağının da müjdesini verdi. Depremzedeler bu üç devlet bankasına giderek başvurularını hızlı bir şekilde yapabilir. Belgesiz bir şekilde başvurular yapılabiliyor.

Fakat AFAD üzerinde depremzede olduklarına dair kayıtlarının bulunması gerekiyor. Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptıgı açıklamanın devamında 250 milyarlık kgf paketine 100 milyar daha eklendiğini, bireysel ve kobilerin kredi ödemelerinin ertelendiğini belirterek kısa çalışma ödeneklerinin ve nakit ücret desteklerini deprem bölgesindeki istihdamın daha ileriye taşınarak güçlendirmek için yapıldığını açıklamasına ilave etti.

devletten 250000 tl’lik kredi desteği! hemen başvur! nakit paranı al!
devletten 250000 tl’lik kredi desteği! hemen başvur! nakit paranı al!

Başvuru İşlemleri Nasıl Olacak?

Faizsiz kredi başvurusu için AFAD’a giderek depremzede kaydı açılması gerekiyor. Daha sonra devlet bankalarına giderek 12 ay geri ödemesiz faizsiz kredi desteği için başvuru yapılabiliyor. Ayrıca faizsiz kredi 60 ay içinde geri ödemesi yapılacaktır.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu