BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Devletten 31.000 Almak İçin Başvurun! HEMEN BAŞVUR! PARANI AL! basvurusonucu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile vatandaşlara birçok sosyal yardım desteği sağlanmaya devam ediliyor. Türkiye’de birçok vatandaş sosyal destek ödemelerinden faydalanmak için yeterli şartları sağlıyor ancak haklarını bilmediklerinden dolayı bu destekten faydalanamıyor.

Devletten 31.000 Almak İçin Başvurun

Birçok vatandaş devletten en az 31 bin TL tutarında yardım hak edebiliyor. Bu yardım paketinden faydalanmak için ise internet üzerinden e-devlet aracılığı ile şifreler sayesinde giriş yapılarak başvuru yapmak şart koşuluyor. En az 31.000 tutarındaki destekten faydalanmak için hiç zaman kaybetmeden başvuru yapmak gerekiyor.

65 Yaş Üstü Vatandaşlara Veriliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan hizmetlerin arasında yaşlı olan ve engelli olan vatandaşları yönelik olarak yılda 4 defa verilen aylık ödemesi bulunuyor. Bunun için Türkiye vatandaşı olmak ve 65 yaş üstünde bulunmak ile birlikte herhangi bir şekilde geliri olmayan vatandaşların 3 ayda bir toplu bir şekilde ödemesi yapılıyor. Yılda 4 defa denk gelen bu ödeme toplamda en az 31 bin TL’yi buluyor.

devletten 31.000 almak i̇çin başvurun
devletten 31.000 almak i̇çin başvurun

Devlet tarafından sağlanan yaşlılık maaşları yaşlı ile engelli vatandaşların hayatını bir nebze olsun kolaylaştırabilmek ve temel ihtiyaçlarını karşılamaya destek olmak adına verilmekte. Son zamanlarda ekonomik krizinde yüksek seviyelerde gitmesinden dolayı insanların alım gücü düştü ve devlet tarafından desteklenmeye ihtiyaç duydular.

2023 senesi için açıklanan yeni rakamlara göre 65 yaş aylığı toplamda 2604 TL’ye kadar yükseldi. Bu rakam her 3 ayda bir olmak üzere yılda 4 defaya denk gelerek dağıtılmakta. Burak ama ortalama olarak 31.000’ye kadar yüksek bir rakama çıkmakta. Belirli şartları sağlamanız halinde size de yıllık olarak 31.000 yatması mümkün.

devletten 31.000 almak i̇çin başvurun
devletten 31.000 almak i̇çin başvurun

Devlet tarafından şartlar her yıl farklı mevzuatlar gereğince yenileniyor ve aylık olarak dağıtılan yardım paraları da asgari ücretin zam oranınca yeniden derlemeye tabi tutuluyor. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine maddi destekler ulaşmaya devam ediyor. Yaşlılık aylığı alabilmek için mutlaka 65 yaşın üzerinde olmak gerekiyor. Bunun yanı sıra herhangi bir yerden Sosyal sigortalar kurumu BAĞ-KUR ya da memur emeklisi olarak maaş almamış olma şartına da taşımanız gerekiyor.

 

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu