BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Dolar İçin Tahmin, Ekonominin Uzman İsmi Selçuk Geçer’den Geldi! Bu Kez Doğrudan Gün Verdi: “3-5 TL Artış Olabilir…” basvurusonucu

Ekonomik göstergelerin giderek kötüleşmeye başladığı dünyada, Türkiye için pandemi döneminde bir de yüksek dolar/TL kuru sorunu ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl birkaç gün içerisinde adeta iki katına çıkan dolar/TL kuru, hayata geçirilen Kur Korumalı Mevduat Sistemi aracılığıyla baskılanmaya çalışıldı. O günden beri yatayda seyreden dolar/TL kurunda hareketlilik yaşanıp yaşanmayacağı sorularına Ekonomist Selçuk Geçer’den yanıt geldi.

Depremin ardından Borsa İstanbul’da yaşandığı gibi dolar/TL ile euro/TL kurunda da bir hareketlilik bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı. Depremin üzerinden geçen 39. Günde de dolar/TL kuru ile euro/TL kuru, yatay hareketliliğini sürdürdü. Bu kez seçim tarihine işaret etmeye başlamış olan ekonomistlerin aksine Selçuk Geçer, hareketliliğin çok yakın bir zamanda başlayacağını bildirerek, doğrudan tarih verdi. İşte detaylar…

SELÇUK GEÇER, FED’İN FAİZ POLİTİKASINI DEĞERLENDİRDİ

Görüşlerini takipçileri ile paylaşan Selçuk Geçer, Amerikan Merkez Bankası FED’in sıkı para politikasına işaret eden önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Şahin tutumunu sürdüren FED’in bu ay 50 baz puanlık faiz artırıma gidebileceğini bildiren Selçuk Geçer, dolar/TL kurunun bu faiz artırımı sonrası harekete geçeceğine ilişkin öngörüsü olduğunu açıkladı.

ENFLASYON DOLAR/TL ARTIŞININ ASIL TEMELİ OLABİLİR

ABD’nin bir süredir boğuştuğu enflasyona dikkat çeken Selçuk Geçer, FED’in enflasyon ile mücadeleden vazgeçmeye pek de niyetli olmadığına işaret eden açıklamalar yaptı. Bu nedenle dolar/TL kurundaki artışı bu temele dayandırarak öngören Selçuk Geçer, yüksek enflasyona karşı ABD’de alınan önlemlerin kuru hareketlendireceğini söyledi.

9 GÜN İÇERİSİNDE HAREKETLİLİK BAŞLAYABİLİR

Sadece dolar/TL kurunda hareketliliği öngörmeyen Selçuk Geçer, doğrudan tarih de verdi. FED’in toplantı tarihini de hesaba katarak, önemli öngörülerde bulunan Selçuk Geçer, dolar/TL kurundaki artışın 9 gün içerisinde yaşanabileceğini tahmin etti. Yaşanacak olan ilk hareketlilikte ise, Selçuk Geçer’e göre, 3-5 TL arasında bir artış olabilir.

DOLARDA NİHAİ BANT 35 TL’Yİ BULABİLİR

selçuk geçer dolar tahmini yaptı, ortalık yıkıldı! geçer; dolar 2023 yılında….

Kur Korumalı Mevduat Sistemi’ni geçici bir önlem olarak gören isimlerden biri olan Selçuk Geçer, ABD’nin enflasyon ile mücadelesinin devam etmesi ve ek önlemler alınmaması halinde dolar/TL kurunun geleceği nihai banda ilişkin de öngörülerde bulundu. Selçuk Geçer, uzun vadede dolar/TL’nin 35 TL bandını görebileceğini tahmin ediyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu