BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Dolar Kahini Selçuk Geçer’den Olay Açıklama! Dolar Yatırımcıları Beklesin Rekor Geliyor! basvurusonucu

Haftalardır sıkışık bir bant aralığından işlem gören dolar kuru, son dönemlerde dikkat çeken ataklar yapmaya başladı. 21 Mart tarihinde başlayacak olan FED toplantıları öncesinde dolar kurunu yakın takip altına alın yatırımcılar, ellerinde bulunan dolar birikimlerini bozdurup bozdurmamaları gerektiğini araştırmaya başladı. Bu noktada özellikle ünlü ekonomistlerin dolara ilişkin tahminlerini takip eden yatırımcılar, son günlerde aramalarını hızlandırdı.

Elinde dolar olanlar bozdurmayı, TL olanlar ise dolar almayı düşünürken piyasanın son durumuna ilişkin güncel değerlendirmeler yapılmaya başlandı. Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmeler yakından takip edilirken Uzman Selçuk Geçer’in son açıklamaları olay yarattı.

Para piyasalarına ve altın piyasasına ilişkin yaptığı değerlendirmelerin yanı sıra orta ve ileri vadeli fiyat tahminleri ile de dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer alan Ekonomist Selçuk Geçer, FED Başkanı Jerome Powell’ın şahin tonlu açıklamasının ardından yükselişe geçen dolar endeksini değerlendirdi. Ayrıca seçimden önce dolar kuruna ilişkin fiyat tahminin de bulunan Geçer, ellerinde dolar bulunan vatandaşlara seslendi.

SEÇİM SONRASINA DİKKAT!

selçuk geçer elinde dolar tutanları uyardı! geçer; elinde dolar olanlar dikkat!

Dolar kuru ile ilgili yaptığı uç tahminler ile sık sık gündeme gelen Ekonomist Selçuk Geçer, son günlerde güçlenen dolar endeksine ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu. Doların yükselişi için seçim sonrasına işaret eden Geçer, kurun şu anda da bir hareket içerisinde olduğuna dikkat çekti. Bu noktada dolar yatırımcılarına seslenen Geçer, daha olumlu tablolar beklediğini ifade etti.

“BEKLEYİN!”

FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamasının ardından yukarı yönlü hareketleri hızlanan dolar kuruna ilişkin tahminlerini açıklayan ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, ellerinde dolar bulunan yatırımcıların bozdurma işlemleri için biraz daha beklemeleri gerektiğini ifade etti. Seçim tarihinden sonra doların daha da yükseleceğini ileri süren Geçer, sabırlı olunması gerektiğini vurguladı.

40 TL’LİK TAHMİN!

Şu an nerede ise 19 TL seviyesine dayanan dolar kurunun seçim tarihinden hemen sonra hızla yükseleceğini ileri süren Ekonomist Selçuk Geçer, hızlı yükseliş sonucunda 1 doların 36- 40 TL seviyesine kadar yükseleceğini iddia etti. Geçer, bu tahminlerinin bir yatırım tavsiyesi niteliğinde olmadığını da belirtti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu