BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Dolar Kurunda 19 TL Eşiği Aşıldı; Selçuk Geçer, Hemen Merkez Bankası Rakamlarını Hatırlattı! Dolarda Tarihi Rekorlar Her An Gelebilir… basvurusonucu

Para piyasalarında devam eden hareketlilik, dün dolar/TL kurunun 19 TL bandını aşması ile sonlandı. Bir süredir yatay seviyede hareket eden dolar/TL kuru, 19 TL bandına çok yakın hareketini sürdürse de bugüne kadar o eşiği aşamamıştı. Daha önce dolar/TL kurunda 9 gün içerisinde artış beklediğini bildiren Ekonomist Selçuk Geçer ise, dolar/TL kurunun artmasından hemen sonra açıklama yaptı.

Dolar/TL kurunda artışı öngören isimlerden biri olan Selçuk Geçer, yaşanan artıştan sonra yeni seviyeye ilişkin konuştu. Özellikle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) gerçekleştirdiği yıl sonu anketlerine işaret eden Selçuk Geçer, dolar/TL kurunda yeni bir seviye verdi. İşte Selçuk Geçer’in dolar/TL kuru açıklamaları…

DOLAR, 19 TL BANDINI AŞTI

selçuk geçer elinde dolar tutanları uyardı! geçer; elinde dolar olanlar dikkat!

Geçtiğimiz sene şubat aylarında tarihi rakamları gören ve aniden artan dolar/TL kuru, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile TCMB’nin aldığı önlemler kapsamında bastırılmış ve eski seviyelerine geri döndürülmüştü. 2023 yılına, 18 TL bandından giriş yapan dolar/TL kurunda bir hareketlilik olup olmayacağı merak edilirken, 19 TL bandı geçtiğimiz gün itibariyle geride kaldı.

BUGÜN 19,02 TL’DEN İŞLEM GÖRMEYE BAŞLADI

Yaşanan yükselişin ardından 19,21 TL’ye kadar çıkan Dolar/TL kuru, bugüne biraz daha gerilemiş olarak giriş yaptı. Gün içerisinde yaşadığı artışlardan sonra, borsaların kapanışına doğru geri çekilen dolar/TL kuru, şimdilerde 19,02 TL’den işlem görmeye başladı.

SELÇUK GEÇER, AÇIKLAMA YAPTI

Dolar/TL kurunun hareketlenmesinin ardından bir açıklama yapan Selçuk Geçer, TCMB’nin son anketine göre, yıl sonu dolar beklentisinin 22,91 TL olduğunu hatırlattı. Açıklamayı Twitter hesabından gerçekleştiren Geçer, açıklamasında; “Dolar 19 lirayı artık geçti diyebiliriz. Merkez Bankası anketine göre yıl sonu dolar beklentisi 22,91 imiş. İnşaallah orada kalır!” ifadelerine yer verdi.

DOLAR/TL KURUNDAKİ HAREKETLİLİĞİ ÖNGÖRMÜŞTÜ

Öte yandan Selçuk Geçer, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği açıklama 9 gün içerisinde dolar/TL kurunun hareketlenmeye başlayacağını öngörmüş, asıl artış için ise, Amerikan Merkez Bankası FED’in toplantısının olduğu 22 Mart 2023 tarihine işaret etmişti. Selçuk Geçer, kısa sürede dolar/TL kurunda 3-5 TL aralığında bir artış beklediğini de kayda geçmişti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu