BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

DSİ Personel Alım Gerçekleştireceğini Resmen İlan Etti! Başvuru İçin Çok Kısa Bir Süre Kaldı! İŞKUR’dan Yapılıyor… basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarında devam eden işe alımlar için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nden (DSİ) açıklama geldi. Personel alacağını ilan eden DSİ, en az lise ve dengi okullardan mezun olan herkesin başvuruda bulunabileceğini ifade etti. Üstelik DSİ, alımların başvuruları kapsamında eski hükümlü kontenjanı da ayırdı.

Bünyesinde hizmet veren Malatya ili Battalgazi Sulama Birliği’nde istihdam edilmek üzere iş makinaları operatörü alacak olan DSİ, yapacağı personel alımına ilişkin ilanı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla duyurdu. İŞKUR’dan alım için gerçekleştirilecek başvuruları kabul edecek olan DSİ, herhangi bir Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanı da istemedi. İşte DSİ alımlarına ilişkin tüm detaylar…

DSİ, PERSONEL ALIM ŞARTLARINI AÇIKLADI

dsi̇’den memur alımına dair detaylar! i̇şkur 2023 başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Personel alım sürecine ilişkin İŞKUR üzerinden bir ilan yayınlayan DSİ, yayınlandığı ilan kapsamında T.C. vatandaşı olan 18-35 yaş aralığındaki herkesin ilana başvuru yapabileceğini belirtti. Aynı zamanda başvuru yapacak olan kişilerin taşıması gereken şartlara ilişkin de bilgi veren DSİ, G sınıfı ehliyet sahibi olan adayların Malatya ili Yeşilyurt ilçesinde ikamet ediyor olması halinde başvurularının değerlendirmeye alınacağını belirtti.

DSİ, MEZUNİYET ŞARTINA İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

İş makinaları operatörü alacak olan DSİ, pozisyon için sağlanması gereken mezuniyet şartına da ilanında değindi. En az lise mezunu olanların başvurusunu kabul edeceğini bildiren DSİ, adayların affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan hüküm giymemiş olmalarını şart koşarken, bu suçlar hariç eski hükümlülerin de başvuruda bulunabileceğini ilan etti.

DSİ’NİN ALIMI İÇİN İŞ İLAN NUMARASI BELLİ OLDU

Alımlar için başvuruları İŞKUR üzerinden kabul edecek olan DSİ, İŞKUR’un sitesinden ya da fiziki şubelerinden yapılacak olan başvurularda ilanın bulunması için bir de ilan numarasını bildirdi. Kolaylık sağlaması açısından ilana eklenen bu numara, ‘00007377723’ olarak belirlendi.

BAŞVURU TARİHLERİ DSİ TARAFINDAN DUYURULDU

i̇şkur birçok alanda devlet kurumlarına personel alımı gerçekleştirecek! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

İşe alım süreci için yapılacak olan başvuruların tarihlerine ilişkin de bilgi veren DSİ, başvuruların 17 Mart 2023 tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. İŞKUR’un web sitesi gibi ALO 170 hattından da başvuru yapılabileceğini bildiren DSİ, 30 Mart 2023 günü saat 10:00’da İsmetiye Mah. İrfan Sok. No:9 Sarıgül İş Merkezi K:2 Daire:3 Battalgazi / Malatya adresinde kura çekimi ile alımların tamamlanacağını ifade etti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu