Başvuru

e-Yaygın Usta Öğretici Başvurusu (2022-2023 Yılı) Başvuru 2022

e-Yaygın Usta Öğretici Başvurusu (2022-2023 Yılı) #Başvuru 2022

#içişleri #memurluk #başvuru #kpss #başvuru #TüketiciHakemHeyeti #Yapılandırma

34 Kişi Okudu – 1 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

1- Başvurular “e-YAYGIN Sistemi/Başvurular ve Usta Öğretici Başvuruları” ekranı üzerinden yapılacaktır.
2- Başvuruların “ONAY İŞLEMİ” ise kurumun yetkilileri tarafından; Başvurular/Usta Öğretici Başvuru Onay modülü üzerinden yapılacaktır.
3- Başvuruların onaylanması için istenilen evrak, belge ve bilgilerin eksiksiz bir şekilde “e YAYGIN” sistemine yüklenilmesi gerekmektedir.
4- Eğitmenler, “e YAYGIN” sistemine T.C. kimlik numaraları ve e-DEVLET şifreleri ile giriş yapabileceklerdir.
5- E-YAYGIN sistemine belgelerinin tamamını yüklemeyen, eksik veya hatalı yükleyen eğitmenlerin başvuruları değerlendirilmeye alınmayıp reddedilecektir.
6- Usta Öğreticilik başvurusunda bulunan eğitmenlerin; başvuru durumlarını (ONAYLANDI/REDDEDİLDİ) “E YAYGIN” sistemi üzerinden kontrol etmeleri gerekmektedir.
7- Halk Eğitimi Merkezlerinde çalışılan süreler hizmet döküm çizelgesinde yer alan bilgilere göre “İş Deneyimi Bilgileri” bölümüne Yıl Yıl olacak şekilde işlenmelidir.
8- Başvuru yapılan alanda açılabilecek kursla ilgili Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün WEB Sitesinden indirilecek kurs modül programı (özellikle programın “Eğitimciler” ile ilgili bölüm) incelendikten sonra usta öğretici başvurusu yapılacaktır. Kurs verebileceğinizi belirttiğiniz alan ile ilgili bir okuldan mezun değilseniz mutlaka ustalık / yeterlik belgesi istenmektedir.
9- MEB Personeli, Usta Öğretici, Kamu Personeli ve Emekli olan başvuru sahipleri bu işlemleri yapacaklardır.
10- E-YAYGIN üzerinden planlanan kurslarda eğiticilerin eklenmesi bu sistem üzerinden yapılacağından, e-yaygın sistemini kullanmak mecburidir.
11- E-Yaygın sisteminden yapılan başvurularda son tarih 31 Ağustos günüdür. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular veya yanlış başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
12- E-yaygın üzerinden yapılan başvurular ön başvuru niteliğindedir. Görev verildiğinde HAlk Eğitimi Merkezine getirilmesi gereken evraklarda eksiklik veya yanlış bilgi halinde başvuru geçersiz sayılacaktır.
13- Usta öğretici görevlendirmeleri ile ilgili, usta öğretici değerlendirme formu “Ek-2” de oluşan puanlara göre İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı / Şube Müdürü başkanlığında kurulacak komisyon tarafından puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.
14- Başvurular; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün ilgili yönerge ve genelgeleri doğrultusunda değerlendirilerek, sıralama yapılacaktır. Bu sıralama dikkate alınarak kurslar 01 Ekim 2022 tarihinden itibaren başlayacaktır.
15- Sistem daha önce görev yapmış olanların eğiticiliğini iptal ettiği için; Daha önce görev yapmış olan öğretmen, kamu görevlisi ve usta öğreticilerimizde başvurularını yenilemeleri gerekmektedir.
16- Oryantasyon eğitimi belgesi olmayanlar başvuru esnasında belirtmeleri gerekmektedir. (Oryantasyon eğitimi olmayanlara yönelik açılacak oryantasyon eğitimine kayıtları yapılacaktır.)
17- Evrak yüklemelerde tarayıcılar ile PDF dosyası yapılması tavsiye olunur.
18- Başvurularda hizmet yılı olarak SGK da geçen gün hesabında MEB’de ve Özel Öğretim Kurumlarında geçen süre (360 gün 1 puan) hesaba katılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu