Başvuru

Edevlet üzerinden ,Adıma Tescili silah Ruhsatı sorgulama, Silah Ruhsat Ön Başvuru, emermi başvuru Başvuru 2022

Edevlet üzerinden ,Adıma Tescili silah Ruhsatı sorgulama, Silah Ruhsat Ön Başvuru, emermi başvuru #Başvuru 2022

#içişleri #memurluk #başvuru #kpss #başvuru #TüketiciHakemHeyeti #Yapılandırma

11 Kişi Okudu – 3 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Silah ruhsat işlemleri artık e-Devlet üzerinden başvurular alınmaya başladı yakın zamanda bununla ilgili yine Emniyet Genel müdürlüğünden bahsedersek adımıza kayıtlı silah tescilli silah bölümü başladı.
Adımıza kayıtlı yivsiz tüfekler ve silahları buradan sorgulayıp ayrıntıları görebiliriz. Arkasında yine emniyet genel müdürlüğü olarak bahsedelim silah ruhsat ön başvuru bölümü açıldı şahıslar ikamet ettikleri yer ilçe emniyet birimine giderek silah ruhsat başvuru formu doldurup orada gerekli işlemleri hazırlayıp randevularını alıp ilçe emniyet müdürlüklerine veya il emniyet müdürlüklerine gidip dosyalarını teslim edebiliyorlar.
Arkasından değerli bayilerimizin mermi ve silah bayileri başvurularını Emniyet Genel müdürlüğü e-Devlet üzerinden alacak bunlara sırasıyla geldiğimizde, Patlayıcı Madde satın alma ve satış izin belgesi bu patlayıcı madde için geçerliydi. emermi satış izin belgesi satıcılık ve bayilik belgesi olarak sıralana bilir. Bu işlemler artık internet üzerinden yapılabiliyor ayrıca silah tamir yeri atölyesi olan veya yeni başvuru yapacak veya yenileyen kişiler e-Devlet üzerinden bu işlemleri artık yürütebilecek e-Devlet uygulaması içerisinde yine Jandarma Genel Komutanlığı içerisinde JASBİS sistemi üzerinden başvurular almaya başlamıştır kişilerin ikamet ettiği yer jandarma birimine ait İse Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki JASBİS sistem başvurular e-Devlet üzerinden yapıyor evraklarımızı sisteme yüklüyoruz daha sonra jandarma bu işlemlerle alakalı işlemleri sonuçlandırıp sizden fiziki evrakları istiyor karşılaştırıyor ve işlemi sonuçlandırıyor du . Bu işlem uzun süreden beri devam etmektedir burada biz emniyet genel müdürlüğü ve jandarma genel Komutanlığının aynı bir portal da bu işlemler yürütmesi bizim gönlümüzden geçen bir durum inşallah oda olacaktır e-Devlet bize bu konuda oldukça kolaylıklar sağlıyor ilk olarak neyle başlamıştı mermi işlemleri buradan başlamıştı kişiler kayıtlı silahlarla mermi talebi oluşturup artık şifrelerini oluşturabiliyorlar yok daha önce işte dilekçe yaz dilekçeyi karşılık al bunu bayiye ver bayileri teslim et almaya çalış daha sonra dilekçeler şifreye döndü uyku şifreyi ver bayi tekrar uğraştın ama şimdi artık öyle değil e-Devlet üzerinden yeni nesil kartınız varsa şifreniz oluşturabilir bayiden gidip mermilerinizi alabilirsiniz artık şifremizi kendimiz oluşturuyoruz edevlet bu konuda bize oldukça yardımcı oldu biz artık ne bekliyoruz bayiler bayisinden çıkmadan işte ses tabancasını satabilirsin yivsiz tüfeklerini satabilsin hatta makine kimya endüstrisi kurumu aradan çekilsin d, ama artık o zor neyse bunlarda olacaktır ümit ederiz. Buna benzer işlemler artık e-Devlet içerisinde yer alacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu