BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ekonomist İslam Memiş’in Altın- Brent Petrol Tezi Olay Yarattı! Dolar Bağlantısına Veda Edilebilir! basvurusonucu

Gerek katıldığı canlı yayınlarda gerek sosyal medya hesaplarında gerek ise şahsına ait olan YouTube kanalında ekonomi piyasalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde ve tahminlerde bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni bir video daha yayınlayarak öngörülerini paylaştı. Borsa, gümüş, altın ve petrol alanlarına ilişkin son durumu değerlendiren Uzman Memiş, altın tahminleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Son dönemlerde yükselişte olan altın fiyatları ve dolar kuru yatırımcılarının yüzlerini güldürürken borsada yaşanan değişimler kafaları karıştırdı. Yayınlamış olduğu son videoda BIST 100 endeksi başta olmak üzere altın ve petrole ilişkin de birtakım değerlendirmelerde bulunan Uzman İslam Memiş, altın- petrol ilişkisi ile ilgili söyledikleri ile olay yarattı.

BORSANIN SON DURUMUNU DEĞERLENDİRDİ!

YouTube kanalı üzerinden yayınlamış olduğu son videoda Borsa İstanbul’da yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Uzman İslam Memiş, şu ifadeleri kullandı: “Borsa İstanbul 4 bin 997 puan. Yüzde 1,85’lik bir artış ile günü kapattı. Hızlı düşüşün ardından tekrar toparlanma isteği devam ediyor. Elbette ki tepki alımı ile. 4 bin 950 seviyesi test edildiği zaman tekrar yeni bir yoruma ihtiyaç duyulacağını ifade etmişti. Borsa tarafından bu yıl biraz daha dikkatli olunmasında fayda var. Uzun vadede yatırımcılarına kazandırma ihtimalinin olduğunu daha önce söylemiştim. Aynı düşüncem halen geçerli.”

ORTA VE UZUN VADELİ GRAM ALTIN TAHMİNİ DİKKAT ÇEKTİ!

Son dönemlerde yukarı yönlü hareketleri ile yeni rekorlara imza atan altın fiyatlarına da değinen Uzman Memiş, şu ifadeleri kullandı: “Gram altın ekranlarda bin 198 TL, serbest piyasalarda ise bin 213- bin 218 TL aralığında. Bin 243 TL’lik rekorun test edilmesi durumunda hem ons altında hem de gram altında geri çekilmeler gözlenebilir demiştim. Açıklamamın ardından gram altın bin 211 TL’ye yükseldi, serbest piyasada ise bin 232 TL. Söylediklerim gerçekleşmiş durumda. Buradan da tekrar yukarı yöne dönüş var. Yaz aylarına bakıldığında ise öngörülerimde bir değişiklik yok. Önce bin 450 TL ardından ise bin 550 TL seviyesini beklemeye devam ediyoruz. Ons altın için ise orta ve uzun vadede 2 bin 350 dolarlık öngörümde herhangi bir değişiklik bulunmuyor.”

PETROL- ALTIN İLİŞKİSİNE DİKKAT ÇEKTİ!

i̇slam memiş’ten altın i̇çin önemli bir uyarı! memi̇ş; altını olan satmasin!

Petrolde yaşanan sert düşüşlere dikkat çeken Uzman Memiş, petrol- dolar ilişkisi yerine petrol- altın ilişkisinin öne çıkabileceğini ileri sürdü. “Petrol üreten ülkeler dolar ile değil de altın ile satış yapmak isteyebilirler” ifadelerini kullanan Memiş, petrol fiyatlarında gözlenen düşüşü önemsediğini belirtti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu