BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ekonomist Selçuk Geçer, Seçime 50 Gün Kala İsyan Etti: “Biz Tek Hücreli Değiliz!” Uzman İsmin Dolar Kuru Öngörüsü, Tedirgin Etti! basvurusonucu

Ekonomi piyasalarına ilişkin yaptığı değerlendirmeler ile sektörde adı geçen isimlerden birisi haline gelen Ekonomist Selçuk Geçer, cumhurbaşkanlığı seçimlerine az bir zaman kalan ekonomi piyasalarının son durumunu değerlendirdi. Cumhuriyet’in Gündem Özel programında önemli açıklamalara imza atan Geçer, isyanı ile herkesi şaşkına çevirdi.

Seçime 50 gün kala yüksek enflasyon ve Türk Lirası’nda yaşanan değer kayıpları göze çarparken Ekonomist Selçuk Geçer, olumsuz ekonomik tabloların seçim gününe kadar düzeltilmesinin mümkün olmadığını ileri sürdü. İktidarın palyatif yöntemlere başvurduğunu belirten Geçer, bu yöntemlerden birinin de en düşük emekli maaşına yapılan 2 bin TL’lik zam olduğunu ifade etti. En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye yükseltilmesinin oy devşirmek için yapıldığını ileri süren Geçer, maaş düzenlemesi hamlesinin ters tepeceğini savundu.

EMEKLİ MAAŞI DÜZENLEMESİNİ DEĞERLENDİRDİ!

selçuk geçer’den tarih söylemi! geçer; dolarda zelzele olacak! 1 dolar’ın selçuk geçer’e göre değer!

Cumhuriyet TV’ye çok sert açıklamalarda bulunan Ekonomist Selçuk Geçer, en düşük emekli maaşına yapılan düzenleme ile ilgili olarak şunları söyledi: “Emeklilere bir zam yapılmayacağını söyleyelim. En düşük emekli maaşına zam yapılacağının müjdesini verdi Sayın Erdoğan. ‘Fakirlikte buluşalım’ diyor yani Sayın Erdoğan. Orta emekli maaşları 8 bin 500 TL seviyelerindeydi. Artık herkes en düşük emekli maaşına yaklaşmış durumda. En düşük emekli maaşı yukarı çekiliyor ise diğer emekli maaşlarının da çekilmesi gerek. Bu tamamı ile en düşük emekli maaşını yükseltirsek kendimize oy devşirebiliriz mantalitesinin ürünü. ‘İşe yarar mı?’ diye sorarsanız, bana kalırsa ters tepecektir.”

“BİZ TEK HÜCRELİ DEĞİLİZ!”

Ülkede maaşların açlık sınırı göz önünde bulundurularak belirlendiğini ifade eden Geçer, bu durumu ağır sözler ile eleştirdi. Geçer, o açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ya kardeşim biz tek hücreli, terliksi ya da amip değiliz. Bizler yalnızca beslenerek hayatta kalmayı başaran varlıklar değiliz. Bizlerin barınma, ulaşım, iletişim ve eğitim gibi birçok zorunlu ihtiyacımız var. Siz fakirlik sınırı baz almak zorundasınız.”

SEÇİM SONRASI DOLAR TAHMİNİ TEDİRGİN ETTİ!

Seçim sonrasına ilişkin de birtakım değerlendirmelerde bulunan Ekonomist Geçer, konu ile ilgili olarak iki farklı senaryo üzerinden yorum yaptı. İlk senaryosunu seçimi mevcut iktidarın kazanma ihtimalini göz önünde bulundurarak şekillendiren Geçer, o durumda kur üzerinde baskının artacağını ve dolar kurunun 35- 40 TL’ye yükseleceğini ileri sürdü. İkinci senaryosunu da seçimleri 6’lı masanın adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması üzerine şekillendiren Geçer, o durumda da 5- 6 ay içerisinde dalgalanmalarını sürdürerek 40 TL seviyelerine kadar yükselebileceğini ancak doğru modellerin uygulanması durumunda kurun 3- 5 yıl içerisinde Türkiye’nin ekonomik olarak eski gücüne geri döneceğini ileri sürdü.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu