BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ekonomist Selçuk Geçer’den Net Değerlendirme! “Seçim Sonucuna Göre Ya Fakirleşeceğiz Ya Da Kartlar Yeniden Dağıtılacak!” basvurusonucu

FED faiz artırımı kararı, Amerika bankacılık krizi vs. derken günlerdir bir belirsizlik içerisinde sürüklenen döviz kurları ve altın fiyatları, yatırımcılar be potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. FED’in Silicon Valley Bank’in ve diğer bankaların iflaslarının ardından faizi 50 baz puan yerine 25 baz puan artırması, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın bu ay politika faizini yüzde 8,5’te sabit bırakması gibi adımlar, dolar endeksinde ve altın fiyatlarında değişimlerin gözlenmesine yol açtı.

19 TL seviyesini aşan dolar kuru ve bin 210 TL seviyesini aşan gram altın vatandaşları ülke ekonomisi adına endişelendirmeye devam ederken bir de ülkemizde gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ekonomik etkileri üzerinde durulmaya başlandı. Seçimlerin piyasaları üzerinde baskılayıcı bir rolde olduklarını savunan analistler değerlendirmeleri ile tedirginlik yaratırlarken son açıklama da ünlü Ekonomist Selçuk Geçer’den geldi.

Sözcü TV’nin programına uzak bağlantı ile dahil olan ve seçimlerin ekonomi piyasalarına nasıl etki edeceği yönünde birtakım değerlendirmelerde bulunan Ekonomist Selçuk Geçer, bu seçimin aynı zamanda ekonominin de seçimi anlamını taşıdığını ifade etti. Geçer’in açıklamaları, gündeme damgasını vurdu.

“SEÇİMİN İKİ SONUCU VAR!”

14 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ekonomi piyasalarına nasıl etki edeceğini değerlendiren Ekonomist Selçuk Geçer, bu seçimin ekonomik alanda da bir seçim anlamını taşıdığını belirtti. Cumhur İttifak’ının ya da Millet İttifakı’nın kazanacağını, Millet İttifakı’nın kazanma ihtimalinin daha yüksek görüldüğünü ifade eden Geçer, “Bu seçimin iki sonucu var, ekonomik olarak da öyle” açıklamasında bulundu.

“YA FAKİRLEŞECEĞİZ YA DA GELİR DAĞILIMI TEKRAR YAPILACAK!”

İki senaryonun da ekonomiyi direkt olarak etkileyeceğini ifade eden Ekonomist Geçer, Cumhur İttifakı’nın kazanması durumunda fakirleşmenin artacağını, Millet İttifakı’nın kazanması durumunda ise gelir dağılımının tekrar yapılacağını ifade etti.

“SEÇİME KADAR ATAK BEKLEMİYORUM!”

Sıçramanın seçim sonrasına kalacağını ifade eden ünlü Ekonomist Selçuk Geçer, 14 Mayıs tarihine kadar dolar endeksinde bir atak beklemediğini belirtti. Geçer, daha önce de seçim sonrasında yaz mevsiminde 26 TL’lik bir fiyatlandırma beklediğini ifade etmişti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu