BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ekonomist Selçuk Geçer’den Rekor Gram Altın Tahmini! Yaz Sonunda 2 Bin TL’nin Üzerine Çıkacak! basvurusonucu

Amerika’da yaşanan bankacılık krizi ile birlikte aniden yükselmeye başlayan döviz kurları ve altın fiyatları, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakın takip altına alındı. İbrelerin bir anda terse dönmesi ve henüz FED faiz kararının açıklanmamış olması yükselişin daha sert bir şekilde ilerleyeceğini düşündürürken gram altında bin 200 TL’lik kritik seviye aşıldı.

Dolar endeksinin güçlenmesi, gram altının rekor tazelemesi, Amerika’da yaşanan bankacılık krizinin Avrupa’ya sıçraması gibi faktörlerden ötürü kafaları giderek daha fazla karışan yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar, uzman isimlerin yorumlarını ve ileri vadeli tahminlerini yakın takip altına aldı. Bu noktada Ekonomist Selçuk Geçer’in değerlendirmeleri gündeme bomba gibi düştü. Özellikle dolar kuruna yönelik yaptığı tahminler ile bilinen Geçer, bu sefer dolar kurunun yanı sıra gram altın ile ilgili de önemli bilgilendirmelerde bulundu.

ALTIN FİYATLARINA DİKKAT ÇEKTİ!

selçuk geçer dolar tahmini yaptı, ortalık yıkıldı! geçer; dolar 2023 yılında….

Savaş durumlarında dahi yatırımcılar için güvenli liman olarak görev yapan altın fiyatları, son bir haftadır rekor tazelemeye başladı. Ekonomist Selçuk Geçer, altın piyasasının son durumunu değerlendirirken yükseliş trendinin bir süre daha devam edeceğine dikkat çekti. Yaz aylarının sonunda gram altının 2 bin TL’yi aşacağını ileri süren Geçer’in ardından bu yükseliş sürecinin FED’in faiz kararlarını etkileyip etkilemeyeceği merak konusu oldu.

KRİPTO PARALARA DİKKAT!

Başta Silicon Valley Bank olmak üzere toplamda üç Amerikan bankasının iflas ettiklerinin duyurulmuş olması, kripto paralarda da hareketliliğe sebep oldu. Kripto paraların bu süreçte yatırımcılar için fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Geçer’in ardından gözler Bitcoin’e çevrildi. Lider kripto para birimi, 27 bin 700 dolara kadar ulaşarak yatırımcılarının yüzlerini güldürdü.

DOLAR YATIRIMCILARINI UYARDI!

Dolar kurunda önümüzdeki iki ay içerisinde büyük çaplı bir değişiklik beklemediğini ifade eden Ekonomist Geçer, açıklamasına şu şekilde devam etti: “Hükümetin yükselişi durdurmak için elinden gelen her şeyi kullanacağı ya da hiçbir şey yapmayacağı açık. Ciddi bir artış beklemek akılsızlık gibi görünüyor. Böyle bir ölüm kalım seçimlerinde önümüzdeki aylarda dolarda yükseliş beklenmiyor.”

“35- 40 TL’Yİ GÖRECEK!”

selçuk geçer’den tarih söylemi! geçer; dolarda zelzele olacak! 1 dolar’ın selçuk geçer’e göre değer!

Türkiye’deki dolar yatırımı oranının büyük ölçüde değişeceğini ifade eden Ekonomist Geçer, herhangi bir değişiklik olmaması durumunda İngiliz finans kuruluşlarının yaz aylarında dolar kurunun 26 TL’ye, sene sonunda ise 35- 40 TL’ye kadar yükselebileceğine dair pek çok rapor hazırladıklarını belirtti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu