BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Emekli Maaşının Ardından Emekli İkramiyesine De Güncelleme Yolda! Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak? basvurusonucu

Sene başında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon oranı kapsamında yüzde 16,48, refah payı uygulaması kapsamında yüzde 13,52 olmak üzere toplamda yüzde 30 oranında maaş zammı alan emekliler, o dönem içerisinde sevince boğulsalar da enflasyonun yükselmeye devam etmesi karşısında hayal kırıklığı yaşadı. Gözlerini şimdiden temmuz ayı zamlarına çeviren emekli vatandaşlar Türkiye İstatistik Kurumu’ndan gelecek olan enflasyon açıklamalarını yakından takip ederlerken dün beklenmeyen bir gelişme yaşandı.

Sene başında yüzde 30’luk emekli maaşı zammının açıklanmasının aynı sıra 3 bin 500 TL olan en düşük emekli maaşı da 5 bin 500 TL’ye yükseltilmişti. Bu kapsamda emekliler ve diğer temsilciler en düşük emekli maaşının yeterli düzeyde olmadığını savunmuş ve bakanlığın bu konuda bir düzenlemeye gitmesi gerektiğini belirtmişlerdir. 3 ay önce gösterilen maaş tepkileri, dün itibari ile karşılık buldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin hem maaş hem de ikramiye ödemeleri için harekete geçilmiş olduğunu belirtti.

ALTERNATİF MODELLER ÜZERİNDE ÇALIŞILMAYA BAŞLANDI!

emeklilere günün bomba haberi verildi: bayram i̇kramiyesi netleşti! emekli bayram i̇kramiyesinde son dakika 

Dün Ankara’da Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, toplantı çıkışında önemli bir açıklamaya imza attı. Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri ile ilgili olarak alternatif modeller üzerinde çalışılmaya başlanmış olduğunu ifade eden Bakan Bilgin, milyonlarca emeklinin yüzünü güldürdü.

SAATLER SONRA YÜKSELDİ!

Ergün ile görüşmesinin ardından en düşük emekli maaşının ve bayram ikramiyelerinin yeniden düzenlenmesi amacı ile bir çalışma yürüttüklerini belirten Bakan Bilgin, vatandaşların yüzlerini güldürdü. Bakan Bilgin’in açıklamasının üzerinden çok geçmeden müjdeli haber geldi. 5 bin 500 TL olan en düşük emekli maaşı, 7 bin 500 TL olarak güncellendi.

GÖZLER EMEKLİ İKRAMİYELERİNE ÇEVRİLDİ!

7 bin 500 TL olarak güncellenen en düşük emekli maaşı ile birlikte milyonlarca emeklinin yüzü gülerken gözler de emekli ikramiyelerine çevrildi. Bin 100 TL olarak ödenen bayram ikramiyelerinin ne şekilde güncelleneceği merak konusu oldu.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Bu sene Ramazan Bayramı 21 Nisan tarihinde başlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da emekli ikramiyelerinin bayrama bir hafta kala yatırılacağı tahmin ediliyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu