Memur Maaşları

EMEKLİ MAAŞLARI ASGARİ ÜCRET KADAR EK ZAM VERİLECEK SSK SGK BAĞKUR NE KADAR OLDU Market İş Başvurusu 2022

EMEKLİ MAAŞLARI ASGARİ ÜCRET KADAR EK ZAM VERİLECEK SSK SGK BAĞKUR NE KADAR OLDU Memur Maaşları2022

#Memur Maaşları2022

594 Kişi Okudu – 3 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Yeni memur ve emekli maaşları için heyecanlı bekleyiş… Yeni yılda yeni bir zam daha yapılacak. Binlerce kişi oranları merak ederken “Emekli ve memur zammı ne kadar olacak? Maaşlar ne kadar artacak?” sorusuna cevap aranıyor.
Vergi Uzmanı Muhammet Bayram 2023 emekli ve memur maaşları ile ilgili konuştu. Bayram şu ifadeleri kullandı: Şu anda temmuz ve ağustosun gerçekleşmiş enflasyon farkları yüzde 3.83’tür. Hem memurlar hem de emekliler için 2 aylık bir zam farkı var. Ama hala 4 aylık sürede enflasyonu tahmin etmek biraz zordur.
Ancak yine güncel verilere göre 6 aylık enflasyonun sene sonu itibarıyla enerji fiyatlarındaki baz etkinin azalacağı ve enflasyonun da gerileyeceği göz önünde bulundurularak yılın 2. 6 aylık döneminde enflasyonun yüzde 15’i geçmeyeceği yönündedir.
Bu bir tahmindir ama gerçekleşen enflasyon şu anda temmuz ve ağustos ayları itibarıyla yüzde 3.86’dır. Diğer 4 aylık enflasyon açıklanınca net enflasyon farkı ortaya çıkacaktır.Bir önceki dönemde emeklilere yüzde 42.35 emeklilere zam yapıldı. Memurlara da yüzde 41.69’luk bir zam yapıldı. Gerçekleşen enflasyonun yüzde 15 olacağı belirlenirse eğer hem emeklilerin hem memurların en az yüzde 15’lik bir zam alacağını tahmin edebiliriz.
Yüzde 15’lik enflasyon farkı dikkate alınırsa eğer, en düşük memur maaşı 9.105 TL’den 10.470 TL’ye, en düşük emekli aylığı ise 6.078 TL’den 6.990 TL’ye yükselmesi bekleniyor.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu