Memur Maaşları

EMEKLİ MAAŞLARI ZAMLI OLARAK YATIYOR TARİH VERİLDİ ERDOĞAN EK ZAM VERDİ NE KADAR OLDU EMEKLİYE EK ZA Market İş Başvurusu 2022

EMEKLİ MAAŞLARI ZAMLI OLARAK YATIYOR TARİH VERİLDİ ERDOĞAN EK ZAM VERDİ NE KADAR OLDU EMEKLİYE EK ZA Memur Maaşları2022

#Memur Maaşları2022

2156 Kişi Okudu – 15 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Emekli maaş zammı için heyecanlı bekleyiş süreken gözler Mayıs ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Memur ve memur emeklilerine yılda iki kez uygulanan zam 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasının ardından belli oluyor. Mayıs ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından emekli zammı hakkında fikir yürütülebilirken resmi rakamlar için Haziran enflasyon oranının açıklanması gerekiyor. 4 aylık enflasyon rakamlarına göre emeklilere yüzde 31,71, memurlara ise yüzde 31,21 oranında zam uygulanması beklenirken “SK-BAĞKUR ve memur emekli maaş zammı ne kadar, ne zaman olacak?” soruları gündemde dolaşıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin konuyla ilgili olarak işçilerin emeklerinin korunacağının altını çizdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:
“Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum.”2022 Haziran ayı enflasyon oranının 3 Temmuz tarihinde açıklanmasının ardından durumun gözden geçirileceğinin altını çizen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, şunları kaydetti;
“Hükümetimiz, çalışanlarımızı, emeklilerimizi enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalar yürütüyor. Gerçekleştireceğimiz düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü iyileştireceğiz.
SSK emeklileri de maaşlarına 6 aylık enflasyon oranında zam alıyor. Dört ay itibariyle bu rakam yüzde 31,71’i bulurken emeklilerin alacağı zam oranı Temmuz ayında netlik kazanacak.
Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin nasıl bir yol haritası izleneceğini belirleyeceğiz.”Memurlar ve memur emeklileri temmuz ayında % 7 toplu sözleşme zammı alacak. Dört aylık enflasyon oranı baz alındığında memur ve memur emeklileri için yüzde 24,71 oranında enflasyon farkı imkanı doğuyor. enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından zam farkındaki son rakam netleşecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ek zam açıklamasını memurlara yönelik yaptı. Memur emeklilerinin ek zamandan yararlanıp yararlanmayacağı Meclis’e sunulacak torba kanun ile netleşecek. Ek zammın sadece görevdeki memurlara yönelik olması halinde memur emeklileri toplu sözleşmeden kaynaklı yüzde 5 zammın üzerine yüzde 22.47’lik enflasyon farkının eklenmesi ile birlikte ocak ayında maaşlarını yüzde 27.47 zamlı alacaklar. Bu zammın üzerine yüzde 4 ila yüzde 5 üzerinde ek ödeme de eklenecek.

En düşük emekli aylığının 2.500 liraya yükseltilmesi SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerini ilgilendiriyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenlemeler ile en düşük emekli aylığı 1.500 liraya yükseltilmişti. Şimdi yapılacak bir düzenleme ile bu rakam 2.500 liraya çıkartılacak.

BEN HAKAN DEMİR EN DEĞERLİ HABERLERİMİZİ GÜNDEMDE TUTMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ. GÜNCEL HABERLER VE SON DAKİKA GELİŞMELER İÇİN KANALIMIZA ABONE OLUP DESTEKTE BULUNABİLİRSİNİZ…
İLETİŞİM VE AKLINIZDAKİ SORULAR İÇİN EMAİL ADRESİMİZ…
hkdemir55@gmail.com

Paylaştığımız Tüm haberler… Yerel ve genel haber sitelerinden alınmadır… Yorumlayıp sizlerle paylaşıyoruz…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu