BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Emekli Memur- Sen Başkanı Küçükkösen Bombayı Patlattı! Emeklilere Yüzde 30 Zam! basvurusonucu

Sene başında yüzde 16,48’lik enflasyon farkına ek olarak uygulanan yüzde 13,52’lik refah payı düzenlemesi ile birlikte toplamda yüzde 30 oranında maaş zammı alan emekli vatandaşlar, son dönemlerde giderek ağırlaşan ekonomik şartlar sebebi ile ay sonlarını ekonomik manada görememeye başladı. En düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL olmasından dert yanan emekliler, bu tutar karşılığında geçinmenin mümkün olmadığını savundu.

flaş gelişme 6702 türk lirası maaş hesapları yatırılacak

Sene başından bu yana en düşük emekli maaşının mevcut ekonomik şartlar kapsamında yetersiz olduğunu savunan emekli vatandaşlar ve diğer yetkili temsilciler, sonunda seslerini duyurmayı başardı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün ile Ankara’da bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, toplantı çıkışında birtakım açıklamalarda bulundu. Mevcut koşullar göz önünde bulundurulduğunda en düşük emekli maaşının yetersiz kaldığına dikkat çeken Bakan Bilgin, bu durumun düzeltilmesi amacı ile yeni formüllerin ortaya konduğunu ifade etti.

Hızlı bir şekilde gündeme giren en düşük emekli maaşı hesabının ardından gözler yetkililere çevrilirken beklenen zam haberi geçtiğimiz akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşının 2 bin TL zamlanarak 7 bin 500 TL’ye yükseltilmiş olduğunu bildirdi.

En düşük emekli maaşının yükseltilmesine dair düzenlemenin Meclis’ten geçmesi beklenirken gözler bu kez de senelerdir aynı tutarlarda ödenen bayram ikramiyelerine çevrildi. Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Emekli Memur- Sen Başkanı Ali Küçükkösen, resmi olmayan zaman tahminini açıkladı.

“TORUNLARINA MAHÇUP OLMASINLAR!”

Emeklilerin maaşlarına ve ikramiye ödemelerine ilişkin birtakım değerlendirmelerde bulunan Emekli Memur- Sen Başkanı Ali Küçükkösen, şu ifadeleri kullandı: “Bizim en büyük beklentimiz dönemin şartlarına uygun emeklilerin torunlarına, çocuklarına mahcup olmadan en güzel şekilde bayramını geçirmesini sağlayacak miktarın ikramiye olarak hesaplarına aktarılması yönünde.”

İKRAMİYE ZAMMINI AÇIKLADI!

Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen emekli ikramiyelerine ilişkin zam açıklamasında bulunan Küçükkösen, yüzde 30 gibi bir zammın üzerinde konuşulduğunu belirtti.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

Son olarak 2019 yılında zamlanan emekli ikramiyesi, bin TL’den bin 100 TL’ye yükseltilmişti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu