BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Emekli Olmaya Hazırlananlar Dikkat! Garanti BBVA, Düşük Faiz Garantisi İle Borçlarını Sıfırlayacak! basvurusonucu

Özel bankacılık sektörünün zirve sahiplerinden olan Garanti BBVA, EYT yasasının yürürlüğe girmesi ile birlikte harekete geçti. İlk iş olarak emekli promosyonu kampanyasını düzenleyen banka, sonrasında ise yasa kapsamında olan ancak eksik prim günü bulunan vatandaşlar için yeni bir kredi ürünü düzenledi. Söz konusu kredi ürünü dahilinde faizleri oldukça düşük tutan Garanti BBVA, ürününe ilişkin ayrıntıları paylaştı.

Emeklilere ve EYT yasasından yararlanarak henüz emekli olacaklara yüksek tutarlarda promosyon ödemesi yaptığını belirten Garanti BBVA, emekli olmaya hazırlanan ve bu kapsamda da eksik prim günlerini tamamlamak isteyen vatandaşlara kredi desteği vereceğini ifade etti. Söz konusu ürünü için başvuruları kabul etmeye başlamış olduğunu belirten özel banka, detayları paylaştı.

GARANTİ BBVA’DAN PRİM BORCUNU SIFIRLAYAN KAMPANYA!

EYT yasasının yürürlüğe girmesi ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’nda tarih bir yoğunluk yaşanmaya başlandı. Yasa dahilinde belirlenmiş olan prim günü, sigorta giriş tarihi ve hizmet süresi şartlarını sağlayan vatandaşlar kuruma emeklilik başvurularını iletmeye devam ederlerken prim günü eksik olanlar da alternatif yollar araştırmaya başladı. Bu noktada devreye giren Garanti BBVA, yüzde 1,69’dan başlayan faiz ile prim borçlarını üstleneceğini belirtti.

GARANTİ BBVA EYT’Lİ KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ

Doğum, askerlik veya yurt dışı borçlanma hakları bulunan EYT’li vatandaşlara kredi desteği vereceğini belirten Garanti BBVA, ürün kapsamında belirlemiş olduğu vade sayısını 3- 36 ay, başlangıç faizini ise yüzde 1,69 olarak açıkladı. Banka, kredi hizmetine ilişkin bir üst limit açıklamasında bulunmadı.

GARANTİ BBVA EYT’Lİ KREDİSİ BAŞVURUSU

Garanti BBVA’nın bir üst limit belirlememiş olduğu EYT’li ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, kendilerine en yakın Garanti BBVA şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca bankanın 444 0 335 numaralı Anında Kredi Destek Hattı üzerinden de kredi başvurusu oluşturulabilmektedir. Her iki başvuru yöntemi için de ibraz edilmesi gereken evraklar belirlenmiştir.

Şahsi başvurularda SGK prim borcu yazısı ve kimlik kartı belgelerini isteyen Garanti BBVA, telefon ile yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda da ilgili evrakların banka şubesine teslim edilmesi gerektiğini bildirmiştir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu