BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Emekliler Dikkat! PTT Harekete Geçti! 16 TL Ödeyen Herkes, 10 Bin TL’sini Hesabından Çekebilir! basvurusonucu

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş olan emeklilik şartlarını yerine getirerek emekli maaşı almaya hak kazanan vatandaşlar, sene başında yüzde 30 oranında maaş zammını ceplerine koydu. Ek olarak en düşük emekli maaşı da 3 bin 500 TL’den 5 bin 500 TL’ye yükseltildi. Yapılan maaş artışları ilk etapta tüm emeklilerin yüzlerini güldürmüş olsa da yükselmeye devam eden enflasyon başta olmak üzere ekonomik alanda yaşanan diğer olumsuz gelişmeler ile birlikte vatandaşların nakde olan ihtiyaçları artmaya başladı. Bu noktada ay sonlarını getirmeleri nerede ise imkansızlaşan emekliler, bankaların kredi kampanyalarını yakından takip etmeye başladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aldıkları maaşlar ile ay sonlarını getirmek konusunda sıkıntıya düşen emekliler, bankaların yükselen faizleri sebebi ile büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Bütçeleri günden güne daralan hatta borç yükleri kabaran emekliler için devreye giren PTT ise yüzlerin gülmesini sağladı. Aktifbank ile yapmış olduğu iş birliği kapsamında emekli vatandaşlar için yeni bir kredi kampanyasının düzenlenmiş olduğunu belirten PTT, detayları paylaştı.

PTT’DEN EMEKLİLERE KREDİ DESTEĞİ!

Ülkemizin köklü kurumlarından birisi olan ve maaş ödemelerinden fatura ödemelerine kadar pek çok farklı kategori altında vatandaşlara hizmet sunan PTT, dara düşen emekliler için de devreye girerek yeni bir kredi desteğinin haberini verdi. Aktifbank ile yapmış olduğu iş birliği kapsamında maaşlarını kendi bünyesinden alan emekliler için avantajlı bir kredi ürününün düzenlenmiş olduğunu belirten PTT, ürün kapsamında 50 bin TL’ye kadar nakit desteğinin verileceğini bildirdi.

PTT EMEKLİ KREDİSİ AYLIK TAKSİT HESAPLARI

Aktifbank ile yapmış olduğu iş birliği kapsamında emeklilere finansman desteğinin verileceğini belirten PTT, 50 bin TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu kredi ürününün aylık taksit hesaplarını ortaya koydu. Banka, yüzde 2,36 faiz ve 36 ay vade karşılığında 10 bin TL’lik kredi desteği almak isteyen emeklilerin ödemeleri gereken aylık taksit tutarını 483,15 TL açıkladı.

PTT EMEKLİ KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ptt yardım ödemeleri hanelere aylık yapılacak! 2023 ptt yardım başvuruları nasıl yapılır?
ptt yardım ödemeleri hanelere aylık yapılacak! 2023 ptt yardım başvuruları nasıl yapılır?

PTT’nin emekli kredisi ürününden yararlanmak isteyen emeklilerin, maaş hesaplarını PTT bünyesine taşımaları gerekmektedir. Maaş taşıma talimatının yerine getirilmesinin ardından PTT şubelerinden veya Aktifbank’ın mobil uygulaması/ internet bankacılığı ekranları aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilmektedir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu