BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Emekliler İçin Bayram İkramiyesi! 2023 Ramazan Bayramı İkramiyesi Ne Kadar? basvurusonucu

Emeklilerin merakla beklediği Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek ve ne kadar olacak? Sorusu emekliler tarafından merak edilen bir konudur. Geçtiğimiz yıl iki bayramda da emeklilere 1100 TL ikramiye ödendi. EYT yasa teklifi kabul edildiği için 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar, yaşa bakılmaksızın prim günü ve sigortalılık süresi koşulunu yerine getirerek emekli olabilecekler.

Emekliler İçin Bayram İkramiyesi

EYT’lilerin de bayram ikramiyesi alamayacakları konusu da merak ediliyor. EYT yasa teklifi TBMM’den geçti ve yasalaştıktan sonra 2,2 milyon kişinin hemen emekli olabileceği belirtildi.

Bayram ikramiyesinin ne zaman ödeneceği konusunda ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak her yıl olduğu gibi, bayram öncesi ödemelerin yapılması bekleniyor. Geçen yıl Ramazan Bayramı’nda 1.100 TL olarak belirtilen bayram ikramiyesinin ikramiyesi, 2023 yılı için henüz belli değil.

emekliler i̇çin bayram i̇kramiyesi
emekliler i̇çin bayram i̇kramiyesi

Kimlere Bayram İkramiyesi Ödenir?

Emekli bayram ikramiyesi tutarları henüz açıklanmadı ancak önceki yıllarda olduğu gibi Ramazan ve Kurban Bayramı için ödeneceği belirtiliyor. Bayram ikramiyesi ödemeleri emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödenecek.

Ayrıca, şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi almaya hak kazanacaklar. Bayram ikramiyesi ödemelerinin hangi tarihte yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak ödemelerin bayram öncesi hesaplara yatması bekleniyor.

emekliler i̇çin bayram i̇kramiyesi! 2023 ramazan bayramı i̇kramiyesi ne kadar?
emekliler i̇çin bayram i̇kramiyesi! 2023 ramazan bayramı i̇kramiyesi ne kadar?

EYT’liler Bayram İkramiyesi Alabilecek Mi?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yasa teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda, EYT yasa teklifi, 28 Şubat 2022’de Meclis’ten geçti, yasalaştı ve kabul edildi. Böylece, 8 Eylül 1999 tarihinden önce sigortalı çalışmaya başlayan 2,2 milyon kişi, yaş koşulu olmaksızın emekli olabilecekler. EYT’liler de diğer emekliler gibi ramazan ve kurban bayramlarında bayram ikramiyesi alacaklar.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Henüz resmi bir tarih açıklanmadı ancak genellikle bayram öncesinde ödemeler yapılır. Bu nedenle, Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin hesaplarına bayram ikramiyelerinin yatması bekleniyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu