BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Emekliler İçin Müthiş Haber! İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Konuşmaları ve Emekli Maaşlarıyla İlgili Son Durum! basvurusonucu

Emekli maaşları 2 gün önce yükseldi. Emekliler bu haberle sevinçten havalara uçuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli maaşlarıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Emekliler için müthiş haber! İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları ve emekli maaşlarıyla ilgili son durum!

En düşük emekli maaşına yaklaşık olarak %40 zam yapıldığı açıklanırken bu haberle emekliler büyük bir sevince boğuldu. Peki yeni zamla birlikte en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? İşte emekli maaşıyla ilgili bütün detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Zamla birlikte en düşük emekli maaşı ne kadar?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 22 Mart 2023 tarihli yaptığı konuşmasında emekli maaşlarına zam yapılacağını açıkladı. En düşük fiyat olarak ocak ayında 5500 TL olarak açıklanan emekli maaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile birlikte artık 7500 TL olacak. Bu bağlamda toplam 2000 TL’lik bir artış yaşanan emekli maaşı için emekliler bu duruma seviniyor. En yakın emekli maaşına etkime yapacağı bildirilirken bu hafta içinde Resmi Gazete’de yayınlanarak düzenleneceği de bildiriliyor. Bu konuyla ilgili olarak ise Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter hesabında “En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya yükseltme kararı aldık. Milletimize, tüm emeklilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” Şeklinde bir tweet attı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesi ile ilgili ve üniversiteler ile ilgili de bazı açıklamalarda bulundu.

emekliler i̇çin müthiş haber! i̇şte cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın konuşmaları ve emekli maaşlarıyla i̇lgili son durum!
emekliler i̇çin müthiş haber! i̇şte cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın konuşmaları ve emekli maaşlarıyla i̇lgili son durum!

Deprem bölgesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ise şunlara yer verdi.

Kabinede bulunan her üyenin farklı deprem bölgelerine gönderildiğini ve gerekli olan her tedbirin alındığını dile getiren Erdoğan, devletimizin tüm güçleri ile birlikte sağlıktan eğitime, savunmadan madencisine kadar herkesin saha işlerinde aktif bir şekilde çalışacağını da ekledi. Depremi ağır hissetmiş 11 ilimizde yıkılan binalarla ilgili olarak da her bina için soruşturmaların başlatıldığını aktaran Erdoğan, 302 şüpheli ile ilgili olarak adli makamlarda soruşturmanın devam ettiğini de söyledi. Konut yapımı ile ilgili olarak da bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplamda 650 bin konutun yapılacağını ve şu anda 40 bini aşkın konutun ihalesinin yapıldığını söyledi. Ayrıca 6223 köy evinin de yapım sürecine başlandığını aktardı.

emekliler i̇çin müthiş haber! i̇şte cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın konuşmaları ve emekli maaşlarıyla i̇lgili son durum!
emekliler i̇çin müthiş haber! i̇şte cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın konuşmaları ve emekli maaşlarıyla i̇lgili son durum!

Üniversitelerle ilgili olarak da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu anda online olarak devam edilmesi gerektiğini söylerken devlet yurtlarının depremzede vatandaşlar için çok iş gördüğünü dile getirdi. Yurt binalarının depremzede vatandaşlara güven verdiğini ve şartların yeniden elverişli olması durumundaysa hibrit bir sisteme çok hızlı bir şekilde geçilebileceğinin değerlendirileceğini söyledi. Ancak bu durumun olması için depremzede vatandaşların güven ve huzur içinde barınabilecekleri konut kapasitesinin oluşturulması gerektiğini de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelişmeleri yakinen takip edildiğini, YÖK başkanı ile irtibat halinde olunduğunu ve gereken adımların atılmasının sağlanacağını dile getirdi.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu